Radio Białystok | Reportaż | "Granice miłości" - reportaż Olgi Gordiejew i Doroty Sokołowskiej

"Granice miłości" - reportaż Olgi Gordiejew i Doroty Sokołowskiej

autor: Dorota Sokołowska, Olga Gordiejew

14 lutego 2017, godz. 17:15 i 22:15


Fotolia.com
Fotolia.com

"Granice miłości" - reportaż Olgi Gordiejew i Doroty Sokołowskiej

W świecie otwartych granic, szybkich kontaktów międzyludzkich i nietrwałych związków ta historia może wydawać się nieprawdopodobna. Wszystko zaczęło się trzydzieści lat temu. Był rok 1987, tuż przed transformacją, ale ciągle jeszcze Polska była szara, siermiężna, z zamkniętymi granicami.
Mimo to Magda, bohaterka reportażu, wyjechała do Szkocji na zbieranie malin i poznała tam Igora - Włocha o chorwackich korzeniach. Ich młodzieńcza miłość musiała mierzyć się z różnymi przeszkodami, ale trwała, podtrzymywana przez listy. Oboje mają ich wiele, a po latach na nowo przypominają sobie odległe czasy i swoje uczucie.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS
"Z chirurgiczną wyobraźnią" - reportaż Doroty Sokołowskiej

Skończył 85 lat, ale ma duszę młodego chłopaka. Wszystko dzięki pasji, której jest wierny od czasów wczesnej młodości, a która nazywa się malowanie. Doktor Stanisław Sierko jednak, jak sam przyznaje, przede wszystkim jest lekarzem-chirurgiem.

28 marca 2017, godz. 17:15 i 22:15


"Kustosz drzew" - reportaż Anny Bogdanowicz

Tomasz Niechoda, nauczyciel historii z Lublina, przez 30 lat przemierzał puszczańskie ostępy wzdłuż i wszerz. Zna na pamięć wymiary swoich ukochanych drzew, wie gdzie rosną albo gdzie upadły. Na drzewa patrzy jak na dzieła sztuki.

27 marca 2017, godz. 17:15 i 22:15


"Strumiłło. Rozmowa o życiu, sztuce i podróżach" - audycja Andrzeja Bajguza

Rok 2017 to rok Andrzeja Strumiłły w województwie podlaskim. Ten wszechstronny artysta opowiada o dramatycznych wydarzeniach, których był świadkiem, o dalekich artystycznych podróżach i małej ojczyźnie - Maćkowej Rudzie na Suwalszczyźnie,

26 marca 2017, godz. 18:05


"Ludziom i zwierzętom" – reportaż Małgorzaty Żerwe i Davida Mairowitza

Dyrektor warszawskiego zoo, Jan Żabiński i jego żona Antonina na terenie ogrodu zoologicznego ukrywali w czasie II wojny światowej Żydów i żołnierzy podziemia. Wszyscy Żydzi ukrywani przez Żabińskich przeżyli.

24 marca 2017, godz. 17:15 i 22:15


"Migrujące ptaki" - reportaż Renaty Redy

Nawet co piąty mieszkaniec Siemiatycz mieszka w Brukseli. Siemiatycka migracja do stolicy Belgii rozpoczęła się jeszcze w latach osiemdziesiątych. Wtedy była powodem rozłąki i cierpień wielu rodzin. Dzisiejsza emigracja jest zupełnie inna.

23 marca 2017, godz. 17:15 i 22:15
źródło: www.radio.bialystok.pl​