Radio Białystok | Reportaż | "Peryferie życia w centrum" - reportaż Joanny Sikory

"Peryferie życia w centrum" - reportaż Joanny Sikory

8 marca 2017, godz. 17:15 i 22:15

Czy macierzyństwo to tylko chwile usłane różami? Czy kobieta może mówić głośno wyzwaniu, któremu ciężko podołać? Jak o swoim miejscu i roli mówiły kobiety na przestrzeni wieków oraz dlaczego centra handlowe przynoszą ukojenie młodym matkom?


Natalia Fiedorczuk-Cieślak, fot. Joanna Żemojda
Natalia Fiedorczuk-Cieślak, fot. Joanna Żemojda

"Peryferie życia w centrum" - reportaż Joanny Sikory

Czy macierzyństwo to tylko chwile usłane różami? Czy kobieta może mówić głośno o zmęczeniu i wyzwaniu, któremu ciężko podołać? Jak o swoim miejscu i roli mówiły kobiety na przestrzeni wieków oraz dlaczego centra handlowe przynoszą ukojenie młodym matkom? Na te pytania próbuje odpowiedzieć Natalia Fiedorczuk-Cieślak - pochodząca z Białegostoku autorka książki "Jak pokochać centra handlowe", która na co dzień zajmuje się muzyką, a z zawodu jest animatorem kultury. Od ponad 10 lat prowadzi również działalność solową pod nazwą Nathalie and The Loners. Za swój literacki debiut dostała "Paszport Polityki" w kategorii literatura, jest też nominowana do Nagrody Literackiej Prezydenta Miasta Białegostoku im. Wiesława Kazaneckiego. Fragmenty powieści można usłyszeć również na naszej antenie.

| red: zmj
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS
"Kustosz drzew" - reportaż Anny Bogdanowicz

Tomasz Niechoda, nauczyciel historii z Lublina, przez 30 lat przemierzał puszczańskie ostępy wzdłuż i wszerz. Zna na pamięć wymiary swoich ukochanych drzew, wie gdzie rosną albo gdzie upadły. Na drzewa patrzy jak na dzieła sztuki.

27 marca 2017, godz. 17:15 i 22:15


"Strumiłło. Rozmowa o życiu, sztuce i podróżach" - audycja Andrzeja Bajguza

Rok 2017 to rok Andrzeja Strumiłły w województwie podlaskim. Ten wszechstronny artysta opowiada o dramatycznych wydarzeniach, których był świadkiem, o dalekich artystycznych podróżach i małej ojczyźnie - Maćkowej Rudzie na Suwalszczyźnie,

26 marca 2017, godz. 18:05


"Ludziom i zwierzętom" – reportaż Małgorzaty Żerwe i Davida Mairowitza

Dyrektor warszawskiego zoo, Jan Żabiński i jego żona Antonina na terenie ogrodu zoologicznego ukrywali w czasie II wojny światowej Żydów i żołnierzy podziemia. Wszyscy Żydzi ukrywani przez Żabińskich przeżyli.

24 marca 2017, godz. 17:15 i 22:15


"Migrujące ptaki" - reportaż Renaty Redy

Nawet co piąty mieszkaniec Siemiatycz mieszka w Brukseli. Siemiatycka migracja do stolicy Belgii rozpoczęła się jeszcze w latach osiemdziesiątych. Wtedy była powodem rozłąki i cierpień wielu rodzin. Dzisiejsza emigracja jest zupełnie inna.

23 marca 2017, godz. 17:15 i 22:15


"Kury jak malowanie" - reportaż Haliny Londowskiej i Alicji Pietruczuk

Jerzy Zimnoch z Ogrodnik jest przedsiębiorcą budowlanym, ale od kilku lat pasją jego życia - oprócz rodziny - są kury. Ma ich około stu. Są najróżniejsze - małe i duże, czarno-białe i wielobarwne, smukłe i okrągłe jak puchate kuleczki.

22 marca 2017, godz. 17:15 i 22:15
źródło: www.radio.bialystok.pl​