Radio Białystok | Reportaż | "Gawęda o Simonie Kossak" - reportaż Anety Gałaburdy

"Gawęda o Simonie Kossak" - reportaż Anety Gałaburdy

15 marca 2017, godz.17:15 i 22:15

Znała Puszczę Białowieską od podszewki. Spędziła w niej ponad połowę swojego życia. Wiedziała o niej niemal wszystko, kochała ją i broniła za wszelką cenę. Pisała książki, artykuły, pracowała w Instytucie Badawczym Leśnictwa. Polskę oczarowały jej gawędy.


"Gawęda o Simonie Kossak" - reportaż Anety Gałaburdy, fot. Aneta Gałaburda
"Gawęda o Simonie Kossak" - reportaż Anety Gałaburdy, fot. Aneta Gałaburda

"Gawęda o Simonie Kossak" - reportaż Anety Gałaburdy

Mija 10 lat od śmierci znanej przyrodnik, leśnika, filmowca i naukowca prof.Simony Kossak. Choć odeszła zbyt wcześnie, wciąż pozostaje żywa w pamięci, a to czego uczyła - miłości i szacunku do przyrody - kontynuują już najmłodsze pokolenia. Profesor Simona Kossak zmarła 15 marca 2007 roku. Na naszej antenie ukazało się ponad 2 tysiące jej gawęd.

| red: mak
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS
"Kustosz drzew" - reportaż Anny Bogdanowicz

Tomasz Niechoda, nauczyciel historii z Lublina, przez 30 lat przemierzał puszczańskie ostępy wzdłuż i wszerz. Zna na pamięć wymiary swoich ukochanych drzew, wie gdzie rosną albo gdzie upadły. Na drzewa patrzy jak na dzieła sztuki.

27 marca 2017, godz. 17:15 i 22:15


"Strumiłło. Rozmowa o życiu, sztuce i podróżach" - audycja Andrzeja Bajguza

Rok 2017 to rok Andrzeja Strumiłły w województwie podlaskim. Ten wszechstronny artysta opowiada o dramatycznych wydarzeniach, których był świadkiem, o dalekich artystycznych podróżach i małej ojczyźnie - Maćkowej Rudzie na Suwalszczyźnie,

26 marca 2017, godz. 18:05


"Ludziom i zwierzętom" – reportaż Małgorzaty Żerwe i Davida Mairowitza

Dyrektor warszawskiego zoo, Jan Żabiński i jego żona Antonina na terenie ogrodu zoologicznego ukrywali w czasie II wojny światowej Żydów i żołnierzy podziemia. Wszyscy Żydzi ukrywani przez Żabińskich przeżyli.

24 marca 2017, godz. 17:15 i 22:15


"Migrujące ptaki" - reportaż Renaty Redy

Nawet co piąty mieszkaniec Siemiatycz mieszka w Brukseli. Siemiatycka migracja do stolicy Belgii rozpoczęła się jeszcze w latach osiemdziesiątych. Wtedy była powodem rozłąki i cierpień wielu rodzin. Dzisiejsza emigracja jest zupełnie inna.

23 marca 2017, godz. 17:15 i 22:15


"Kury jak malowanie" - reportaż Haliny Londowskiej i Alicji Pietruczuk

Jerzy Zimnoch z Ogrodnik jest przedsiębiorcą budowlanym, ale od kilku lat pasją jego życia - oprócz rodziny - są kury. Ma ich około stu. Są najróżniejsze - małe i duże, czarno-białe i wielobarwne, smukłe i okrągłe jak puchate kuleczki.

22 marca 2017, godz. 17:15 i 22:15
źródło: www.radio.bialystok.pl​