Radio Białystok | Reportaż | "Zdążyli z gromnicą" - reportaż Anny Bogdanowicz

"Zdążyli z gromnicą" - reportaż Anny Bogdanowicz

21 grudnia 2017, godz.17:15 i 22:15

Fot. Anna Bogdanowicz
Fot. Anna Bogdanowicz

"Zdążyli z gromnicą" - reportaż Anny Bogdanowicz

Śmierć młodego chłopaka, który nieopatrznie wypił trujący płyn i po kilku dniach zmarł w łomżyńskim szpitalu wzbudziła wiele kontrowersji. Wydarzenie komentowane jest na wiele sposobów. Rodzina chce poznać prawdziwą przyczynę zgonu 26-letniego Daniela, a dochodzenie w tej sprawie prowadzi Prokuratura Regionalna w Białymstoku.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS
"Złoty Tolek" - reportaż Joanny Sikory

Zna każdą śrubkę i wtyczkę, kable i przewody, a schemat ich instalacji ma w swojej głowie. Inżynier Anatol Kraśko pracuje w Polskim Radiu Białystok od 47 lat. Jest legendą naszej rozgłośni. Do radia pan Tolek trafił w 1971 roku, gdy siedziba mieściła się jeszcze przy ulicy Akademickiej. Razem ze starszymi kolegami przenosił ją na ulicę Świerkową. Stąd też jego wiedza o każdym zakamarku firmy.

21 czerwca 2018, godz.17:15 i 22:15


"Prawdziwe kłamstwa konsula" - reportaż Elżbiety Osowicz

Czesław Śliwa był wybitnym oszustem. Jako Jacek Ben Silberstein łamał serca, wyłudzał miliony, a nawet stworzył fikcyjny konsulat. Co ciekawe, mało kto miał mu to za złe. We wrześniu 1969 roku we Wrocławiu pojawił się mężczyzna, który łamaną polszczyzną przedstawił się jako Jacek Ben Silberstein, konsul Republiki Austrii.

20 czerwca 2018, godz. 17:15 i 22:15


"Ballada o Biebrzy" - reportaż Wiesława Janickiego i Tomasza Piotrowskiego

Liryczna, rzewna, pełna humoru opowieść o jednej z najpiękniejszych polskich rzek /audycja archiwalna z 1975 roku/. Autorzy nie ukrywają emocjonalnego stosunku do rzeki i mieszkających nad nią ludzi. Smutek i nostalgia przeplatają się z barwnym językiem ludzi - ubogich, lecz niezmiernie serdecznych i pogodnych, którzy umieją cieszyć się otaczającą ich przyrodą, każdym gościem i każdym przeżytym dniem.

19 czerwca 2018, godz. 22:15


"Sceny z życia wzięte" - reportaż Agnieszki Czarkowskiej

Można całe życie przemieszkać w jednej wsi, pracować w polu, wychować piątkę dzieci, przeżyć przemarsze wojsk czy okupacje i być szczęśliwym człowiekiem. Nie doświadczyć depresji, nerwicy i gonitwy za pieniędzmi. Nie używać słowa sukces. Nie zamartwiać się tym, na co i tak nie mamy wpływu.
Można za to przeżyć długie życie doświadczając prawdziwej miłości od jedynego mężczyzny, szacunku od dzieci, podziwu od wnuków. I być szczęśliwym, spełnionym człowiekiem.

18 czerwca 2018, godz. 17:15 i 22:15


"W Ojczyźnie serce me zostało..." - audycja Teresy Kudelskiej

Barbara Wachowicz - pisarka losu polskiego. Zmarła 7 czerwca w wieku 81 lat. Była autorką biografii wielkich Polaków, fotografikiem, scenarzystką. Wielka osobowość, erudytka, zachwycała słuchaczy swoja bogatą polszczyzną. "Dama w fioletach" w archiwalnej audycji z 1992 roku opowiada o swojej twórczości, życiowych inspiracjach, umiłowaniu historii i rodzinnym domu, przesiąkniętym tradycją patriotyczną.

17 czerwca 2018, godz 18:05


"A to historia. Łomża" - reportaż Doroty Sokołowskiej

Łomża - miasto z piękną historią i nadzwyczajnym położeniem. Otulona Narwią z jednej strony, a lasami kurpiowskimi z drugiej, jest perłą dla wszystkich, którzy urodzili się w Łomży. Z tego miasta pochodzi wielu znanych poetów, historyków, aktorów i piosenkarzy. Hanka Bielicka śpiewała, że wszystko co najlepsze, jest z Łomży.

15 czerwca 2018, godz.17:15 I 22:15


"Obywatel świata. Shlomo Mintz" - reportaż Agnieszki Czarkowskiej

Wirtuoz światowej klasy, skrzypek, który występuje w najsłynniejszych salach koncertowych na wszystkich kontynentach. Po raz drugi w życiu grał koncert w Białymstoku - rodzinnym mieście swojego ojca. Ten występ z 14 czerwca 2013 roku ma swoje tajemnicze tło...

14 czerwca 2018, godz. 17:15 i 22:15


"Gdzie strumyk płynie..." - reportaż Jana Smyka

Dawno, choć nie tak dawno temu, pod lasem żyło sobie małżeństwo...
Ta historia zaczyna się jak bajka. Ale bajką nie jest. To opowieść o ludziach, którym przeszkadzały żaby kumkające w pobliskim stawie. Interweniowali u władz miasta, skierowali sprawę do sądu - wszystko na nic. Ostatnią deską ratunku jest Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu.

13 czerwca 2018, godz.17:15 i 22:15


"Była wieś wśród bagien" - reportaż Alicji Pietruczuk

Nadbiebrzańska Wieś Grzędy to miejsce niezwykłe i szczególne na mapie. I chociaż osada nie istnieje już od 75 lat - jednak historia i życie jej mieszkańców ciągle wzbudzają żywe zainteresowanie turystów, miłośników regionu i historyków.
Przed II wojną światową jej luźno porozrzucane zabudowania, posadowione były na piaszczystych wydmach pośród bagien, łąk i lasów biebrzańskiej doliny.

12 czerwca 2018, godz. 17:15 i 22:15


"U Edwina wszystko gra" - reportaż Tomasza Najdy

Edwin to postać barwna i nietuzinkowa. Radiowiec - amator, autor tekstów, a także organista w miejscowym kościele. Zamiłowanie do dźwięku rozwijał od wczesnego dzieciństwa. Edwina poznajemy tuż przed audycją, którą przyjdzie mu poprowadzić. Będzie ona pretekstem do opowieści o dźwięku i problemach, z którymi przyszło mu się w życiu mierzyć.

11 czerwca 2018, godz. 17:15 i 22:15


"Władyś i Zosieńka - audycja dokumentalna Wiesława Szymańskiego

Miłosna historia dwojga ludzi z początków XX wieku, która ujrzała światło dzienne blisko sto lat później, po odnalezieniu ich korespondencji na strychu jednego z suwalskich domów. Władysław Jaszczołt i Zofia Jaroszewicz pokochali się w burzliwych czasach walki Polaków o niepodległość...

10 czerwca 2018, godz.18:05


"Anioły istnieją..." - reportaż Elżbiety Osowicz

Jaś i Łukasz - niezwykły duet pacjenta i fizjoterapeuty. Spotkali się wiele lat temu - choć Jaś ma dopiero 12 lat. Chłopiec nie chodzi od urodzenia, przyjeżdża na rehabilitację do Łukasza. Któregoś dnia Jaś zadał bardzo trudne pytanie.... i tak zmieniło się życie ich obu.

8 czerwca 2018, godz. 17:15 i 22:15


"Szczęście jest w nas" - reportaż Doroty Bonieckiej - Górny

Bohaterka jest przykładem dla innych, że pomimo różnych przeciwności losu i przykrych doświadczeń, można znaleźć swoje szczęście. Nie miała łatwego życia. Jej tata był alkoholikiem, podobnie jak jej pierwszy mąż. Dziś jest w szczęśliwym związku i ma dwójkę adoptowanych dzieci.

7 czerwca 2017, godz. 17:15 i 22:18


"Na fali ze Wschodu" - reportaż Doroty Stabik

Pasją do pływania wszystkich zaraził kapitan Wojciech Ozgowicz, ikona żeglarstwa na Śląsku, który wyszkolił również wielu żeglarzy. Miłość do żagli przekazał on swojej żonie, a także dzieciom. Niedawno do pływającej rodziny dołączył również ścigający się w regatach zięć i wnuk, który też będzie żeglował. Rodzina Ozgowiczów ma kresowe korzenie, które - podobnie jak żeglarstwo - bardzo pielęgnują.

6 czerwca 2018, godz.17:15 i 22:15


"W kamieniu wyryte" - reportaż Magdaleny Świerczyńskiej - Dolot i Michała Zaręby

Miłość można wyrazić na wiele różnych sposobów. Jedni piszą słowo „love” na murze, inni skrobią imię ukochanej na ławce w parku. Jeszcze inni – ci, być może bardziej zdeterminowani – starają się zatrzymać swe uczucie na wiele dziesiątek lat. Tak jest w przypadku Głazu Borkowskiego – kamienia polodowcowego, który leży w lesie na gdańskiej Strzyży.

5 czerwca 2018, godz. 17:15 i 22:15


"A to historia.Tykocin" - reportaż Joanny Sikory

Perła baroku, miasto królewskie, miasto wiatraków czy miasteczko bajeczka. To tylko niektóre z przydomków jakie zyskał przez lata Tykocin. To jedno z najstarszych i najpiękniejszych miast na Podlasiu, liczy około 600 lat. Ducha tej wielowiekowej historii czuć na każdym kroku.

4 czerwca 2018, godz.17:15 i 22:15


"Słodki egzamin" - reportaż Anny Bogdanowicz

Pierwszy casting do telewizyjnego programu "Bake off – junior" odbył się w Białymstoku. Organizatorzy nie spodziewali się aż takiego zainteresowania i przede wszystkim tak zdolnych i odważnych dzieci z Podlasia. Swoimi popisowymi wypiekami wzbudzili podziw i pewność, że program z udziałem dzieci to dobry pomysł. A jak do niego podchodzą rodzice i sami bohaterzy tego wydarzenia?

1 czerwca 2018, godz. 17:15 i 22:15


"Co ja powiem Panu Bogu" - reportaż Agnieszki Czarkowskiej

Podczas wizyty w Polsce w czerwcu 1999 roku, w czasie pobytu w wigierskim klasztorze, Jan Paweł II odwiedził rodzinę z małej wsi Leszczewo. Było to niezwykłe wydarzenie, bo o ile papież często spotykał się z tłumami zwykłych ludzi, to nigdy nie odwiedzał ich osobiście w domu. Ta wizyta u państwa Milewskich trwała kilkanaście minut i była dla gospodarzy całkowitym zaskoczeniem. Reportaż opowiada o życiu rodziny państwa Milewskich po wizycie papieskiej.

31 maja 2018, godz. 17:15 i 22:15
źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok