Radio Białystok | Reportaż | "Mlecze na łące" - reportaż Andrzeja Guzowskiego

"Mlecze na łące" - reportaż Andrzeja Guzowskiego

2 listopada 2017, godz. 17:15 i 22:15

Największa tragedia, jaka może zdarzyć się ludziom, to taka, kiedy umiera im dziecko. Każda śmierć kogoś bliskiego jest bolesnym ciosem, ale ta jest szczególnie okrutna, bo burzy naturalny porządek rzeczy. To przecież dzieci powinny chować rodziców, a nie rodzice dzieci.

Fotolia.com
Fotolia.com

Mlecze na łące - reportaż Andrzeja Guzowskiego

Jak zmierzyć się z taką sytuacją? Bohaterka reportażu kilka lat temu pochowała swoją córeczkę i to właśnie ona musiała własne dziecko do umierania przygotować...

Zobacz: Andrzej Guzowski z Polskiego Radia Białystok wygrał tym reportażem XIV edycję Konkursu Stypendialnego dla młodych twórców radiowych imienia Jacka Stwory.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS
"Majka" - reportaż Joanny Sikory

Reportaż opowiada o kobiecie, która zdecydowała się urodzić nieuleczalnie chore dziecko. Takie matki otacza opieką hospicjum perinatalne w Białymstoku prowadzone przez Fundację "Pomóż Im". Lekarze, pielęgniarki, psychologowie i duchowni pomagają zarówno w ciąży, jak i po urodzeniu dziecka. W trudnych chwilach wspierają całe rodziny, służą pomocą kobietom, które nie decydują się na aborcję.

22 marca 2018, godz. 17:15 i 22:15


"Chromosom gratis" - reportaż Moniki Kalickiej

Ma na imię Asia, ale rodzice nazywają ją Calineczką, bo jest malutka. Ma dopiero 5 miesięcy, a za sobą wiele godzin rehabilitacji i wizyt u lekarzy, bo ma zespół wad wrodzonych. O takich ludziach mówi się, że są radośni, prawie zawsze uśmiechnięci i bardzo chętnie okazują miłość. W Polsce rocznie rodzi się około 600 dzieci z dodatkowym chromosomem. Dziś obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa.

21 marca 2018, godz. 17:15 i 22:15


"Poruszające wibracje" - reportaż Anny Bogdanowicz

Nieznany Czesław Niemen - artysta współpracował z Olsztyńską Pantomimą, komponując utwory do spektakli, w których grali wyłącznie aktorzy głusi.

20 marca 2018, godz. 17:15 i 22:30


"Porządkowanie przeczuć" - reportaż Joanny Sikory

To była nietypowa prośba, ale i nietypowy finał sprawy. Do Polskiego Radia Białystok zgłosiła się pani Magda, która poszukiwała swojej siostry Katarzyny. Kobieta, podobnie jak większość rodzeństwa, była adoptowana. Po kilku godzinach od emisji materiału na naszej antenie do pani Magdy zadzwoniła Katarzyna...

19 marca 2018, godz. 17:15 i 22:15


"Człowiek do wielu zadań" - reportaż Renaty Redy

Zbigniew Brożek - radny Białegostoku, działacz sportowy, społecznik, związkowiec. Zmarł nagle 11 marca, w ostatniej drodze w minioną środę uczestniczyło wiele osób z różnych środowisk. W audycji wspominają go przyjaciele, współpracownicy, najbliższa rodzina.

16 marca 2018, godz.17:15 i 22:15


"Pamięć" - reportaż Gabrieli Walczak

Podczas wydarzeń marcowych w 1968 roku w Białymstoku doszło do usunięcia z pracy w Akademii Medycznej profesora Jakuba Chlebowskiego. Wyemigrował do Izraela, tam po tygodniu zginął w wypadku samochodowym. Nie pogodził się z tym, że musiał wyjechać...

15 marca 2018, godz.17:15 i 22:15


"Maja znowu ze mną" - reportaż Anny Bogdanowicz

Mimo dramatycznych okoliczności, pojawienie się na świecie małej Mai, było przez jej mamę oczekiwane z radością. Jednak młodej dziewczynie, która popełniła wiele życiowych błędów, kilka miesięcy po porodzie odebrano córeczkę. Walka o odzyskanie dziecka trwała trzy lata.

14 marca 2018, godz. 17:15 i 22:15


"Zaradny radny" - reportaż Renaty Redy

Organy ścigania wszczynają dochodzenie, a kuratorium oświaty informuje, że awans zawodowy był niezgodny z prawem. Chodzi o akt nadania stopnia nauczyciela kontraktowego białostockiemu radnemu Tomaszowi Janczyle. Na podstawie tego dokumentu od siedmiu miesięcy pobiera wynagrodzenie w szkole, przy czym jako związkowiec jest zwolniony z obowiązku świadczenia pracy.

13 marca 2018, godz.17:15 i 22:15


"Piekiełko" - reportaż Małgorzaty Nabel-Dybaś

Obecnie stosunki sąsiedzkie wyglądają zupełnie inaczej niż jeszcze kilkanaście lat temu. Tworzy się wiele nowych osiedli, na których mieszkańcy są sobie obcy i nie robią nic, żeby się poznać. Brak nawet wywieszonej listy nazwisk na klatce schodowej sprawia, że są dla siebie zupełnie anonimowi. Życie na takim osiedlu może stać się sąsiedzkim piekłem...

12 marca 2018, godz. 17:15 i 22:15


"Ojciec Honorat czyli być pomiędzy' - audycja dokumentalna Teresy Kudelskiej

Błogosławiony Honorat Wacław Koźmiński - zakonnik kapucyn. Był założycielem bezhabitowych zakonów z okresu Powstania Styczniowego. Formuła jego życia była miłość i patriotyzm.

11 marca 2018, godz. 18:05


"W pogoni za torebką" - reportaż Marty Nazarko

Czwartkowe popołudnie. Ulice Supraśla puste i spokojne. Marysia, Weronika i Filip wracają ze szkoły rzucając się śnieżkami. Nagle słyszą krzyk starszej pani. Po chwili cała czwórka - dzieci i staruszka - pędzą za złodziejem. Czy starsza pani odzyska torebkę, w której ma nie tylko pieniądze, ale przede wszystkim ważne dokumenty lekarskie? Czy rzucając się w pogoń za bandytą - dziesięciolatkowie postąpili słusznie?

9 marca 2018, godz. 17:15 i 22:15


"Odpoczynek nie zabija" - reportaż Hanny Bogoryja - Zakrzewskiej

Na pozór wyzwolone i niezależne. Właśnie odkryły, że zachowują się tak, jak ich mamy i powielają utarte wzory perfekcyjnych pań domu. Wiola nie zaśnie, jeśli w zlewozmywaku leży brudna łyżeczka. Dorota ma trójkę małych dzieci, więc uważa, że nie powinna czytać książek, tylko zająć się dziećmi i domem. Tak żyły swoim - nieswoim życiem. Rozczarowane i zmęczone postanowiły to zmienić.

8 marca 2018, godz. 17:15 i 22:15


"Więzi" - reportaż Joanny Sikory

Kątem oka widzimy ich zagubiony wzrok i słyszymy ciężki oddech. Obok nas, zdrowych i zabieganych, powolutku żyją seniorzy. Nikt nie chce zauważać ich problemów, również dzieci czy wnuki. Tak też może wyglądać starość...

7 marca 2018, godz. 17:15 i 22:15


"Taka historia" - reportaż Doroty Sokołowskiej

Czy 40 lat to dużo czy mało? Co nam zostaje w pamięci z wydarzeń sprzed lat? I co zostaje w kronikach policyjnych czy aktach prokuratorskich? Zwłaszcza, jeśli chodzi o słynną kradzież kolekcji bursztynu w Łomży.

6 marca 2018, godz. 17:15 i 22:15


"Towarzysz Stalin" - reportaż Andrzeja Guzowskiego

65 lat temu zmarł Józef Stalin, sowiecki dyktator, odpowiedzialny za śmierć 30 milionów ludzi. Nawet listy, które w tamtym okresie przechwyciło UB, pokazują autentyczną radość Polaków z faktu śmierci Stalina, ale oficjalnie płakała cała Polska Ludowa. Z inicjatywy władzy komunistycznej rozpoczął się wielki spektakl propagandowy na cześć "wodza ludzkości".

5 marca 2018, godz.17:15 i 22:15


"Miejsce urodzenia" - audycja Doroty Sokołowskiej

Henryk Sienkiewicz – jeden z najwybitniejszych pisarzy polskich XIX wieku urodził się w Woli Okrzejskiej na Podlasiu w 1846 roku. Czy miejsce, w którym przychodzimy na świat może zdeterminować nasze losy? Czy miejsce urodzenia noblisty, styk różnych kultur i tradycji mógł zaważyć na jego twórczości?

4 marca 2018, godz. 18:05


"Z potrzeby serca" - reportaż Katarzyny Kozłowskiej

Wrażliwość i poświęcenie - takie cechy bardzo często przypisujemy osobom, które niemal każdego dnia niosą pomoc potrzebującym.

2 marca 2018, godz.17:15 i 22:15


"Testament" – reportaż Agnieszki Czarkowskiej

Żołnierze Wyklęci - podpłk. Aleksander Rybnik

1 marca 2018, godz. 17:15 i 22:15
źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok