Radio Białystok | Reportaż | "Życie jest podróżą" - Alicji Pietruczuk

"Życie jest podróżą" - Alicji Pietruczuk

3 lutego 2017, godz. 17:15 i 22:15


A.Kacała
A.Kacała

Życie jest podróżą - reportaż Alicji Pietruczuk

Obieżyświat, żeglarz, emigrant awanturniczo – przygodowy, wciąż żądny wrażeń niespokojny duch. W przypadku Andrzeja Kacały życie jest podróżą w dosłownym tego słowa znaczeniu. Urodzony w Wieluniu w roku zakończenia wojny od najmłodszych lat marzył o dalekim świecie, zdobywaniu tajemniczych mórz i lądów wzorem bohaterów opowieści o piratach. Na pierwszą zagraniczną wyprawę wyruszył tuż po maturze do dziewczyny w Bułgarii. Ta miłość nie przetrwała, ale rozbudzona na dobre podróżnicza pasja kazała mu wybrać się w drogę dookoła świata, choć w latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku dla młodego studenta nie było to proste. Później były kolejne podróże morskie i lądowe. Awanturnicza żyłka i chęć przygody zawiodły go trzydzieści lat temu na emigrację do Danii, a miłość do kobiety sprowadziła z powrotem do Polski, do Białegostoku. Wydał trzy tomy „Dziennika podróży”. Andrzej Kacała wciąż żegluje i podróżuje, planuje kolejną wyprawę dookoła świata, ale jak twierdzi „swój kawałek nieba” znalazł w domku na skraju lasu w okolicach Sokółki.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS
"Historyje świeże i niezwyczajne" - Słuchowisko Marii Brzezińskiej

Żyjący w epoce baroku autor 'Historyj...", ojciec jezuita Michał Jurkowski nauczał retoryki - to na potrzeby swoich uczniów, przyszłych kaznodziejów, gromadził opowieści, które mogły być użyte jako przykład w nauczaniu duszpasterskim.

26 lutego 2017, godz. 18:05


"Daleko, daleko..." - reportaż Renaty Redy

Podróżnik z Siemiatycz Tomasz Jakimiuk ma dopiero 26 lat a już tysiące przebytych kilometrów. Podróżowanie to nie tylko jego pasja, ale także sposób na życie i na zarabianie pieniędzy.

24 lutego 2017, godz. 17:15 i 22:15


"Parno" - reportaż Joanny Sikory

Romski rzeźbiarz, poeta i prozaik Karol Parno Gierliński.

23 lutego 2017, godz. 17:15 i 22:15


"Pięć minut w sieci" - reportaż Anny Bogdanowicz

Joanna i Jarosław poznali się przez internet. Od lat są małżeństwem, mają dwoje dzieci i jak sami twierdzą - bardzo ciekawe życie.

22 lutego 2017, godz. 17:15 i 22:15


"Naprawcie mi dziecko" - reportaż Izy Serafin

Zaczyna się zazwyczaj od wagarów, potem są eksperymenty z narkotykami i to już prosta droga do poważnych tarapatów. Czy można zatrzymać tych młodych ludzi w momencie, kiedy jeszcze można im pomóc - zanim wejdą w konflikt z prawem?

21 lutego 2017, godz. 17:15 i 22:15
źródło: www.radio.bialystok.pl​