Białystok - co dziś zostało po fabrykach włókienniczych?

7 października 2017

Pałac Hasbacha w Białymstoku, fot. Aneta Gałaburda
Pałac Hasbacha w Białymstoku, fot. Aneta Gałaburda

Białystok - co dziś zostało po fabrykach włókienniczych?

Jeśli mówimy o przemyśle włókienniczym, to na myśl - chyba wszystkim - przychodzi Łódź. Jednak wytrawny turysta wie, że niegdyś i Białystok miał się czym pochwalić.

Do dziś w stolicy województwa podlaskiego pozostało wiele dobrze zachowanych budynków, gdzie kiedyś mieściły się fabryczne hale, pałacyki możnych czy baraki pracowników.

Podróżując tym szlakiem można przenieść się na chwilę w dawne czasy - mówi przewodnik PTTK Katarzyna Pierwienis.


Prowadzący:

Aneta Gałaburda


Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Niegdyś w Białymstoku kwitł przemysł włókienniczy - w mieście było ponad 230 fabryk

Białystok śmiało mógł konkurować kiedyś z Łodzią o miano lidera przemysłu włókienniczego.Kulinarny szlak w Podlaskiem - co można spróbować w okolicach Kruszynian i Biebrzy?

Babka, kiszka, kartacze, pierogi i marcinek. Nasz region jest bardzo bogaty smakowo i tym szlakiem także można podążać podczas weekendowych podróży.Kulinarny szlak w Podlaskiem - jakie potrawy znajdziemy w środkowej części regionu?

Kulinarny, wielokulturowy podlaski szlak to dobra propozycja dla tych, którzy lubią zwiedzać i poznawać smakowo region. A w Podlaskiem smaków jest wiele.Kulinarnym szlakiem - Podlaskie można zwiedzać także ze smakiem

Podlaskie nie tylko przyciąga unikalną przyrodą, ale także smakami różnych kuchni - tak wielu jaka jest wielokulturowości regionu. Coraz więcej jest miłośników podróży kulinarnym szlakami. A u nas jest w czym wybierać. Jakich smaków i gdzie powinniśmy szukać - mówi przewodnik PTTK Anna Kraśnicka.Bulwary supraskie – dla spacerowiczów, przyrodników i miłośników historii

Bulwary są już jedną z atrakcji Supraśla i miejscem, które odwiedza wielu turystów.
źródło: www.radio.bialystok.pl​