Magia Stambułu

11 marca 2018

fot. Miłosława Malzahn
fot. Miłosława Malzahn

Magia Stambułu

O położonym na dwóch kontynentach Stambule, Napoleon Bonaparte powiedział kiedyś: "Gdyby cały świat był jednym państwem, to Stambuł byłby jego stolicą". Bardzo uprzejmie z jego strony, jednak prawda jest taka, że to miasto robi ogromne wrażenie przy pierwszym spotkaniu i dostarcza mniejszych, ale intensywnych wrażeniach także potem. Stambuł się albo lubi, albo... niech znika ;)

Znalezienie pracy w Stambule może nie jest tak popularne jak wyprawa do Londynu, ale z pewnością jest bardzo ciekawą przygodą. Ta przygoda zaś może przyczynić się do wielkiej turystycznej fascynacji.

Konrad Szamryk, językoznawca z Uniwersytetu w Białymstoku, przez pół roku mieszkał i pracował w Stambule, i należy do tych bywalców tego miasta, dla których magia stambulska jest czymś oczywistym. Opowiada o wszystkich odcieniach bycia europejskim mieszkańcem tej nieeuropejskiej metropolii.


Prowadzący:

Olga Gordiejew
Miłka Malzahn


Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.plSłowenia - "Europa w miniaturze"

Mały kraj, wciśnięty pomiędzy szczyty Alp, ciepły Adriatyk i skraj wielkich nizin.Kosowo - Metochia kraina świątyń

Kosowo stanowi punkt sporu pomiędzy ludnościami serbską i albańską, zamieszkującymi jego teren, zaś Metochia - jest krainą wyjątkowo nieoczywistą.Wyspa Wielkanocna

Była kiedyś dla siebie całym światem. Kontakt z cywilizacją Zachodu nie przyniósł jej nic dobrego.Chorwacja – piaszczyste plaże i krystalicznie czyste wody Adriatyku

Wody chorwackiego wybrzeża słyną ze swej przejrzystości. Każdy, kto je zobaczył po raz pierwszy, nie może nadziwić się, że woda w morzu może być tak czysta.
źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok