Radio Białystok | Galerie | Jagiellonia: Druga z rzędu ligowa porażka. Żółto-czerwoni gorsi od Lechii Gdańsk [zdjęcia]

2.10.2015, 22:27, akt. 22:27

Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk 0:3 (0:0), 2.10.2015, fot. Michał Kardasz/jagiellonia.net

Jagiellonia Białystok przegrała drugi ligowy mecz z rzędu. W piątek (2.10) uległa przed własną publicznością Lechii Gdańsk 0:3 (0:0). Dla gości była to pierwsza wyjazdowa wygrana w tym sezonie.

W pierwszej połowie stroną dominującą była drużyna Jagiellonii, która miała kilka okazji do zdobycia bramki. Żadnej jednak nie wykorzystała i do przerwy był bezbramkowy wynik

Najbliższa zdobycia bramki Jagiellonia była w 43. min. We własnym polu karnym Piotr Janicki sfaulował Sebastiana Maderę i sędzia podyktował rzut karny. Do piłki ustawionej na 11. metrze podszedł Vassiljev i strzelił w lewy róg bramki. Był tam już Marko Maric, który bez problemów obronił strzał piłkarza Jagiellonii.

W drugiej połowie swoje okazje wykorzystali goście. Pierwszego gola strzelili w 66. min. Z prawej strony boiska piłkę dośrodkował Grzegorz Kuświk, a Michał Mak strzałem z kilku metrów pokonał Bartłomieja Drągowskiego. W 76. min. żółto-czerwoni przegrywali już 0:2. Z narożnika pola karnego celnym strzałem popisał się były zawodnik Jagi Maciej Makuszewski. W ostatniej minucie czasu podstawowego wynik spotkania ustalił Grzegorz Kuświk.

Mecz na stadionie przy ul. Słonecznej w Białymstoku oglądało dokładnie 11 195 tys. widzów. Następny mecz Jagiellonia zagra w sobotę (17.10) na wyjeździe z Górnikiem Łęczna. (wsz/wsz)