Radio Białystok | Wiadomości | Białystok: Wkrótce modernizacja peronu nr 3

Białystok: Wkrótce modernizacja peronu nr 3

2.07.2013, 16:27, akt. 16:27

Foto: Monika Kalicka
Foto: Monika Kalicka

Do końca listopada zostanie zmodernizowany trzeci peron na białostockim dworcu kolejowym. Zapewnienie o planowanych pracach otrzymał od ministra transportu poseł Dariusz Piontkowski, który w maju składał w tej sprawie zapytanie do resortu.

Z peronu nr 3 korzystają najczęściej podróżni wybierający się w dalekie trasy - m.in. do Katowic czy Szczecina. Jego stan jest bardzo zły, płytki są wyszczerbione i nierówne, we wgłębieniach podczas deszczu stoi woda. Bardzo trudno jest przetransportować bagaż, jeśli jest on na kółkach, bo ciężkie walizki nierzadko się przewracają.

W tej chwili PKP PLK prowadzą już remont i wymianę uszkodzonych stopni schodów na kładkach prowadzących do dworca. Do końca listopada będzie wykonana doraźna modernizacja peronu nr 3 na długości 280 metrów.

Poseł Piontkowski mówi, że minister potwierdza, że na peronie będą ułożone ryflowane płyty z pasem bezpieczeństwa, a na środku - polbruk, jak to jest na peronie nr 1. Poza tym będzie też założone odwodnienie.

W przyszłej perspektywie finansowej Unii przewidywany jest gruntowny remont peronów w ramach modernizacji linii kolejowej Warszawa-Białystok. (mk/js)

Zobacz też:
Białystok: Mandaty dla rowerzystów na dworcuStudio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


REKLAMA


Pływanie na Byle Czym


źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok