Radio Białystok | Wiadomości | Suwałki: Gaz do domów i SSSE

Suwałki: Gaz do domów i SSSE

20.08.2013, 14:45, akt. 14:45

W Suwałkach rozpoczęła się budowa rozprężani skroplonego gazu ziemnego, fot. Iza Kosakowska
W Suwałkach rozpoczęła się budowa rozprężani skroplonego gazu ziemnego, fot. Iza Kosakowska

W przyszłym roku gaz ziemny popłynie m.in. do domów jednorodzinnych i zakładów Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. W Suwałkach rozpoczęła się budowa rozprężalni skroplonego gazu ziemnego.

Alternatywne źródło ogrzewania ma, jak podkreśla prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz, zmniejszyć emisję dwutlenku węgla w mieście oraz wprowadzić konkurencję na lokalnym rynku dostawców energii cieplnej.

Właściciele domów jednorodzinny, którzy chcieliby się do gazociągu przyłączyć, mogą sprawdzić szczegóły oferty w siedzibie inwestora - Mazowieckiej Spółki Gazownictwa przy ulicy Nowomiejskiej 7 w Suwałkach.

Trwają już prace nad doprowadzeniem gazociągu do zakładów Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Prezes strefy Robert Żyliński zaznacza, że obecni i potencjalni inwestorzy są taką formą ogrzewania bardzo zainteresowani. To obniży koszty funkcjonowania zakładów i zachęci do zainteresowania się ofertą strefy.

W przyszłym roku gotowa będzie pierwsza ponad 20-kilometrowa nić gazociągu, która obejmie swoim zasięgiem m.in. ulice Mieszka, Bulwarową, Pułaskiego, Nowomiejską i Buczka oraz tereny SSSE.

Cała inwestycja będzie gotowa w 2015 roku. Koszt to blisko 21,5 miliona złotych, z czego prawie 8 milionów Mazowiecka Spółka Gazownictwa pozyskała z funduszy unijnych. (ik/kjs)

Zobacz też:
Suwałki: Gazociąg coraz bliżejStudio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


REKLAMA


Maraton Śmiechu


źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok