Radio Białystok | Wiadomości | Region: Sprawniej z Juchnowca do krajowej "19"

Region: Sprawniej z Juchnowca do krajowej "19"

24.10.2013, 16:46, akt. 16:46

Fot. Katarzyna Cichoń
Fot. Katarzyna Cichoń

Pod koniec października ma się zakończyć przebudowa drogi z Juchnowca Kościelnego do krajowej "19" nad Narwią w Ploskach. To alternatywny wobec krajowej "19" fragment trasy dojazdowej z Białegostoku do Bielska Podlaskiego i dalej na południe do Siemiatycz i Lublina.

W ramach inwestycji przebudowano ponad 10 kilometrów nawierzchni. Powstała szeroka na sześć metrów droga, zatoki autobusowe i chodniki w miejscowościach, przez które przebiega trasa.

Zlikwidowano również ponad 2-kilometrowy, uciążliwy dla kierowców fragment drogi z bruku od miejscowości Wojszki do mostu nad Narwią w Ploskach. Starosta Powiatu Białostockiego Wiesław Pusz mówi, że dzięki temu zdecydowanie poprawił się komfort przejazdu.

Dodatkowo w ramach inwestycji przebudowano niebezpieczne skrzyżowanie dróg powiatowych w Juchnowcu Kościelnym. Przed miejscowym kościołem wybudowano rondo, które zwiększy bezpieczeństwo w tym miejscu i powinno usprawnić ruch.

Przebudowa kosztowała 10 milionów, z czego 3 miliony złotych pochodziły z budżetu państwa w ramach tzw. "schetynówek". Reszta, czyli 7 milionów złotych, pochodzi z budżetu powiatu białostockiego i gminy Juchnowiec Kościelny. (wsz/kjs)

Zobacz też:
Kraj: Opłaty za przejazd 2653 kilometrami drógStudio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Fot. Iza Kosakowska
16.10.2017, 13:04, akt. 13:57

Suwalscy policjanci mają nowego komendanta

źródło: www.radio.bialystok.pl​