Radio Białystok | Wiadomości | Suwałki: Poseł Zieliński kandydatem do Europarlamentu

Suwałki: Poseł Zieliński kandydatem do Europarlamentu

22.03.2014, 14:16, akt. 14:16

Jarosław Zieliński, fot. Anna Przybycień
Jarosław Zieliński, fot. Anna Przybycień

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom, że w tych wyborach startować nie ma zamiaru, poseł Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Zieliński ogłosił podczas sobotniej (22.03) konferencji prasowej w Suwałkach, że będzie kandydował do Parlamentu Europejskiego.

Jak poinformował Jarosław Zieliński, na swoją prośbę znajdzie się jednak na ostatnim miejscu na liście wyborczej w okręgu nr 3 obejmującym województwa podlaskie i warmińsko-mazurskie.

Poseł Zieliński tłumaczył, że to władze partii uznały, że jego nazwisko powinno znaleźć się na listach wyborczych PiS-u a on, choć niechętnie, zgodził się kandydować. Jak podkreślał, eurowybory nie są dla niego priorytetem, jednak zamierza zdobyć jak największą liczbę głosów dla swojej partii. Ewentualne zwycięstwo w wyborach do Europarlamentu ma pomóc Prawu i Sprawiedliwości wygrać w kolejnych wyborach - samorządowych, prezydenckich i parlamentarnych.

Listę wyborczą Prawa i Sprawiedliwości w okręgu wyborczym nr 3 otwiera były wiceszef MSZ, Karol Karski. Na liście są też m.in. posłowie Dariusz Piontkowski, Iwona Arent i Zbigniew Babalski. (ap/kjs)

Zobacz też:
Suwałki: Konferencja posła Zielińskiego
Augustów: Poseł PiS przeciwko przekształceniu szpitala w spółkę
Augustów: Poseł PiS przeciwko radzie powiatuStudio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Fot. Iza Kosakowska
16.10.2017, 13:04, akt. 13:57

Suwalscy policjanci mają nowego komendanta

źródło: www.radio.bialystok.pl​