Radio Białystok | Wiadomości | Jagiellonia: Pierwsze zwycięstwo w nowym sezonie

Jagiellonia: Pierwsze zwycięstwo w nowym sezonie

27.07.2014, 17:27, akt. 17:27

Prezentacja Jagiellonii Białystok przed sezonem 2014/15, fot. Joanna Żemojda

Jagiellonia Białystok wygrała pierwszy mecz w nowym sezonie piłkarskiej ekstraklasy. W niedzielnym (27.07) meczu wyjazdowym pokonała Zawiszę Bydgoszcz 3:1 (0:0). Wszystkie gole zostały strzelone w drugiej połowie.

W pierwszej części spotkania obie drużyny nie potrafiły stworzyć sobie dogodnych sytuacji do zdobycia bramek. Za to w drugiej połowie kibice zgromadzeni na stadionie zobaczyli 4 gole.

W 48. minucie Jagiellonia objęła prowadzenie. Akcję lewą stroną boiska przeprowadził Radosław Jasiński, zagrał piłkę w pole karne, skąd uderzeniem głową gola strzelił Dani Quintana. Bramkę przepuścił były zawodnik Jagiellonii – Grzegorz Sandomierski.

W 64. minucie żółto-czerwoni prowadzili już 2:0. Indywidualną akcję wykończył Mateusz Piątkowski, który strzałem w długi róg pokonał Sandomierskiego.

W 80. minucie gospodarze byli bliscy zdobycia honorowej bramki. Po strzale zawodnika gospodarzy piłka trafiła w słupek.

To co gospodarzom nie udało się wcześniej, udanie zrealizowali w 85. minucie. Wówczas bramkę, po wcześniejszym ograniu Krzysztofa Barana, zdobył Vasconselos.

W ostatniej minucie meczu trzecią bramkę dla żółto-czerwonych zdobył Mateusz Piątkowski, który strzałem z dystansu pokonał Grzegorza Sandomierskiego. (wsz/wsz)