Radio Białystok | Wiadomości | Wigry: Maraton wokół jeziora Wigry - znamy wyniki

Wigry: Maraton wokół jeziora Wigry - znamy wyniki

23.08.2014, 17:26, akt. 17:26

Maraton wokół jeziora Wigry (23.08.14) - fot. A. Przybycień

0:00
0:00
Maraton wokół jeziora Wigry - relacja Anny Przybycień | Pobierz plik.

Dla jednych to debiut i ogromne wyzwanie, dla innych kolejne zawody w kalendarzu sportowych imprez. Kilkuset biegaczy z Polski i zagranicy wzięło udział w maratonie wokół jeziora Wigry na Suwalszczyźnie. Zwycięzcą biegu został Andrzej Godlewski z miejscowości Borawskie.

Zawodnicy wyruszyli sprzed klasztoru w Wigrach. Do pokonania mieli ponad 40 kilometrów, głównie leśnymi ścieżkami, drogami gruntowymi i wzdłuż linii brzegowej.

Trasa została tak przygotowana, aby w drodze do mety w Starym Folwarku, uczestnicy mogli poznać i zobaczyć, jak najwięcej przyrodniczych walorów Suwalszczyzny i Wigierskiego Parku Narodowego.

Amatorzy krótszych dystansów mogli wziąć udział w 13-kilometrowym biegu "Pogoń za bobrem".

W obu biegach wystartowało łącznie ok. 500 zawodników, którzy przyjechali m.in. z Krakowa, Warszawy i Poznania, ale też z Litwy, Włoch i Wielkiej Brytanii. Jak podkreślają, skusiła ich głównie ciekawa, dobrze przygotowana i urozmaicona trasa, ale też malownicze widoki.

Zwycięzca maratonu Andrzej Godlewski, na pokonanie ponad 40-kilometrowej trasy, potrzebował 2 godzin 55 minut.

Zaledwie 2 minuty później do mety dobiegł Paweł Kaszkiel z Szypliszek, natomiast trzecie miejsce na podium zajął Arkadiusz Ostaszewski z Józefowa.

Wśród kobiet najlepszą biegaczką okazała się Patrycja Bereznowska z Ossowa, która na mecie pojawiła się po 3 godzinach i 21 minutach. Druga była Litwinka, Vaiva Marcinkeviciene, a trzecia Katarzyna Gorlo z Krasnopola.

W 13-kilometrowej "Pogoni za bobrem" zwyciężyli natomiast Paulius Beljunas z Litwy i Anna Gosk z Białegostoku.

Szczegółowe wyniki Maratonu Wigierskiego można sprawdzić TUTAJ[ ap/koi)