Radio Białystok | Wiadomości | Jagiellonia: Wysoka wygrana z Koroną Kielce

Jagiellonia: Wysoka wygrana z Koroną Kielce

30.08.2014, 23:10, akt. 23:10

Korona Kielce przegrała 0:3 (0:2) z Jagiellonią Białystok w rozegranym w sobotę meczu 7. kolejki piłkarskiej ekstraklasy.

Korona Kielce może już mówić o czarnej serii w piłkarskiej ekstraklasie. Obecnie to jedyny klub w najwyższej klasie rozgrywkowej, który nie zanotował zwycięstwa w sezonie. Jeden remis i sześć porażek to mało optymistyczny bilans dla podopiecznych Ryszarda Tarasiewicza, który przed meczem z Jagiellonią zapowiadał przełom. O przełomie mogli w sobotę mówić wyłącznie białostocczanie, którzy bez większych problemów wygrali na stadionie przy Ściegiennego, przerywając tym samym złą passę trzech przegranych meczów z rzędu.

Na początku meczu kibice Korony sporo mogli sobie obiecać po strzałach Jacka Kiełba w 15. i 18. minucie oraz Pawła Golańskiego w 17. minucie. Nadzieje na szybkie objęcie prowadzenia pokrzyżował jednak 17-letni bramkarz gości Bartłomiej Drągowski, który do Kielc przyjechał w doskonałej formie.

Niecałe dziesięć minut później to goście cieszyli się z pierwszego gola. Piłkę do bramki Korony głową skierował Mateusz Piątkowski, który wykorzystał błąd obrony gospodarzy. Ten sam zawodnik w 43. minucie po raz drugi wpisał się na listę strzelców, po fatalnej pomyłce Wojciecha Małeckiego. Bramkarz gospodarzy przed polem karnym próbował wykopać piłkę, ta jednak spadła pod nogi białostockiego napastnika, który pewnym strzałem do pustej bramki podwyższył prowadzenie swojego zespołu.

W ostatnich minutach pierwszej połowy piłkarze Korony mocno przyśpieszyli w poszukiwaniu szansy na bramkę kontaktową. Bliski jej zdobycia był Vanja Markovic, ale mocny strzał Serba doskonale obronił Drągowski, potwierdzając swoją wysoką formę w tym spotkaniu.

W drugiej połowie Jagiellonia spokojnie kontrolowała przebieg spotkania. W grze gospodarzy brakowało dokładności. W 78. minucie zdobywcę dwóch bramek zastąpił na boisku Jan Pawłowski. Niespełna trzy minuty później udowodnił, że była to dobra decyzja trenera – w 81. minucie po strzale z kilkunastu metrów pokonał wyraźnie bezradnego Małeckiego.

Pod koniec spotkania piłkarze Korony próbowali jeszcze strzelić honorową bramkę, jednak zarówno Kiełbowi, jak i Vlastimirovi Jovanoviciowi brakowało dokładności. Ostatecznie przy gwizdach ze słabo zapełnionych trybun kielczanie opuszczali boisko pokonani. (IAR, PAP oprac. mk)