Radio Białystok | Wiadomości | Jagiellonia: Koniec gry w Pucharze Polski

Jagiellonia: Koniec gry w Pucharze Polski

30.10.2014, 20:29, akt. 20:29

Stadion w Poznaniu, fot: Wojciech Szubzda

Jagiellonia Białystok przegrała z Lechem Poznań po dogrywce 2:4 i żegna się z Pucharem Polski. Po regulaminowym czasie gry był remis 2:2 (2:2). Decydujące o awansie Lecha bramki padły w drugiej części dogrywki. W ćwierćfinale zespół z Poznania zagra z drugoligowym Zniczem Pruszków.

Mecz ułożył się fatalnie dla żółto-czerwonych. Już w 8. sekundzie zawodnicy z Białegostoku stracili bramkę. Zaur Sadajew dostał piłkę od Szymona Pawłowskiego i pokonał Bartłomieja Drągowskiego. Drugiego gola gospodarze strzelili już w 7. min. Świetną akcję prawą stroną boiska przeprowadził Keity, dograł piłkę na piąty metr i Karol Linetty nie miał problemów z podwyższeniem wyniku na 2:0.

Zawodnicy Jagiellonii nie podłamali się fatalnym początkiem meczu. Znacznie pomógł im w tym prezent obrońców Lecha, którzy w 16. min. stracili piłkę w środku pola gry. Futbolówkę przejął Maciej Gajos, przebiegł z nią kilkanaście metrów i strzał zza pola karnego pokonał bramkarza Lecha.

W 26. min. wynik meczu zmienił się na 2:2. Piłkarze Jagiellonii przeprowadzili akcję, którą wybiciem piłki chciał przerwać Douglas. Zrobił to jednak tak niefortunnie, że piłka odbiła się jeszcze od znajdującego się w polu karnym piłkarza Lecha - Arajuurriego i wpadła do bramki.

W drugiej połowie żadnej z drużyn nie udało się pokonać rywali, wobec tego potrzebna była dogrywka. W niej więcej sił zachowali gospodarze i dwukrotnie pokonali Bartłomieja Drągowskiego. W 113. minucie gola strzelił Barry Douglas, a w 120. min. Linetty.

Następny mecz Jagiellonia Białystok zagra w najbliższy poniedziałek (3.11). Na Stadionie Miejskim w Białymstoku zmierzy się z GKS Bełchatów. Mecz będziemy transmitować na naszej antenie. (wsz/wsz)