Radio Białystok | Wiadomości | USA, Białystok: Next poza podium - marsjański łazik z PB na 4 miejscu University Rover Challenge

USA, Białystok: Next poza podium - marsjański łazik z PB na 4 miejscu University Rover Challenge

31.05.2015, 07:27, akt. 07:27

Marsjański łazik Next z Politechniki Białostockiej na zawodach URC 2015 - fot. mat prasowy drużyny
Marsjański łazik Next z Politechniki Białostockiej na zawodach URC 2015 - fot. mat prasowy drużyny

Byli mocną drużyną, ale tym razem nie udało im się zająć miejsca na podium. Marsjański łazik Next, skonstruowany przez drużynę Politechniki Białostockiej zajął 4 miejsce na międzynarodowych zawodach w Stanach Zjednoczonych.

W tym roku pierwsze miejsce zajęła drużyna z Rzeszowa, tuż za nimi uplasowali się studenci z USA, a na trzecim miejscu ponownie Polacy - tym razem z Politechniki Wrocławskiej.

Z relacji białostockich zawodników prezentowanych na portalu społecznościom wynika, że doskonale poradzili sobie z zadaniem serwisowym oraz poszukiwaniem życia. Gorzej wypadli w zadaniu pomocy astronaucie i poruszaniu się w trudnym terenie.

„No i po zawodach, kończymy je na czwartym miejscu. Drużyna jest bardzo zadowolona z osiągniętego wyniku. Do trzeciego miejsca (Politechnika Wrocławska) brakuje nam tylko 20 punktów, drugie miejsce - ekipa z BYU (Brigham Young University, USA) zdobyła 371 punktów. Rzeszów, który zwyciężył i zdeklasował w tym roku konkurencję, wyprzedził wszystkich o niemal 90 punktów. Nasz wynik (344 punkty), jest bardzo satysfakcjonujący biorąc pod uwagę, że wystartował praktycznie nowy zespół z nowym łazikiem, a tylko pięciu drużynom udało się przekroczyć próg 300 pkt. (jeszcze drużyna z Missouri)” – napisał po zakończeniu zawodów szef drużyny Maciek Rećko.

Zawody marsjańskich łazików rozgrywają się w pustynnych warunkach. W tym roku do udziału zgłosiły się 44 drużyny, ale do finału zakwalifikowały się tylko 23.

We wcześniejszych edycjach białostockie konstrukcje trzykrotnie wygrywały zawody. (rm/koi)Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok