Radio Białystok | Wiadomości | Jagiellonia remisuje na wyjeździe z Legią Warszawa [zdjęcia]

Jagiellonia remisuje na wyjeździe z Legią Warszawa [zdjęcia]

16.07.2016, 22:26, akt. 22:26

Legia Warszawa - Jagiellonia Białystok, 16.07.2016, fot. Joanna Żemojda

Jagiellonia Białystok zdobyła jeden punkt w pierwszym meczu nowego sezonu piłkarskiej ekstraklasy. W sobotę (16.07) zremisowała na wyjeździe z Legią Warszawa 1:1.

W pierwszej części meczu zdecydowanie lepszą drużyną była Legia i tylko przez swoją nieskutecznośś nie zdobyła kilku bramek. Jedynego gola zobaczyliśmy w ostatniej akcji pierwszej części meczu. Na listę strzelców wpisał się Michaił Aleksandrow.

Jagiellonia wyrównała wynik meczu na początku drugiej połowy. W 57. min. pierwszego gola w tym sezonie dla żółto-czerwonych strzelił Fiodor Czernych.

Trener Legii oszczędzał najlepszych zawodników

Trener Legii Besnik Hasi mając w perspektywie wtorkowy mecz z zespołem z Bośni i Hercegowiny Zrinjski Mostar (1:1 w pierwszym meczu) w rewanżowym spotkaniu drugiej rundy kwalifikacji Ligi Mistrzów oszczędził niektórych swoich graczy. Na ławce rezerwowych usiedli wszyscy zawodnicy, którzy na mistrzostwach Europy we Francji reprezentowali swoje kraje Michał Pazdan i Tomasz Jodłowiec, Ondrej Duda (Słowacja) i Nemanja Nikolic (Węgry).

Runje i Kelemen zadebiutowali w Jagiellonii

W drużynie Jagiellonii zadebiutowali natomiast chorwacki stoper Ivan Runje oraz słowacki bramkarz Marian Kelemen, który zastąpił Bartłomieja Drągowskiego.

W drużynie mistrzów Polski wyróżniał się sprowadzony w przerwie letniej środkowy pomocnik Thibault Moulin. 26-letni Francuz popisywał się skutecznym rozegraniem akcji, choć często brakowało jeszcze zrozumienia z kolegami z zespołu.

Po jego podaniu legioniści mogli objąć prowadzenie w 13. minucie, ale Aleksandar Prijovic minimalnie spudłował. Kilka minut później Francuz sam dwukrotnie próbował pokonać Kelemena – najpierw z około pięciu metrów, a chwilę później z dystansu.

Gol do szatni

Gospodarze schodzili na przerwę prowadząc 1:0. Jeszcze w 40. minucie piłka po strzale głową Prijovica trafiła w słupek, ale tuż przed przerwą Michaił Aleksandrow wykorzystał dośrodkowanie Moulina i sprytnym strzałem głową pokonał Kelemena.

Jagiellonia wyrównała w 57. min.

Po przerwie wydawało się, że kolejne gole dla gospodarzy są kwestią czasu. Jednak w 57. minucie w niegroźnej sytuacji Jakub Rzeźniczak popełnił poważny błąd, potknął się i Fedor Cernych znalazł się sam przed Arkadiuszem Malarzem, którego pokonał technicznym strzałem. Chwilę później goście mogli prowadzić, ale tym razem świetną interwencją popisał się Malarz.

Gospodarze byli wyraźnie zaskoczeni takim obrotem wydarzeń na boisku. Goście natomiast poczuli swoją szansę i przypuszczali kolejne ataki. W 66. minucie Cernych ponownie mógł trafić do bramki Legii. Po jego strzale Malarz rzucił się w inną stronę niż skierowana była piłka, ale instynktownie odbił ją nogą.

W związku z niekorzystnym wynikiem trener Hasi wprowadził na boisko Nikolica. Król strzelców poprzedniego sezonu wprowadził więcej ożywienia w atakach Legii. Albański szkoleniowiec sięgnął również po Dudę. Jednak wynik spotkania nie uległ już zmianie.

Legia kończyła mecz w osłabieniu

Gospodarze kończyli mecz w osłabieniu. W 86. min. za brutalny faul na Macieju Górskim na środku boiska, ukarany czerwoną kartką został strzelec bramki - Aleksandrow.

Po meczu Legia – Jagiellonia (1:1) powiedzieli:

Besnik Hasi (trener Legii Warszawa): "Przede wszystkim wynik nie jest taki na jaki zasługiwaliśmy. Wykreowaliśmy wiele okazji, a rywale tylko jedną i od razu ją wykorzystali. W zasadzie to my ją stworzyliśmy po błędzie naszej defensywy. W pierwszej połowie prezentowaliśmy futbol do jakiego dążymy. Daliśmy odpocząć kilku graczom, którzy mają być gotowi na wtorkowe spotkanie. Popełniliśmy kilka błędów w defensywie. Moi piłkarze nie mogą powiedzieć, że są zadowoleni, bo straciliśmy dwa punkty. Tak naprawdę nasza drużyna nie jest jeszcze gotowa. Dołączyli do nas piłkarze, którzy nie są jeszcze gotowi do rozegrania całego meczu. Kiedy ta drużyna zostanie skompletowana, nasza gra będzie wyglądała dużo lepiej".

Michał Probierz (trener Jagiellonii Białystok): "Widać, że Legia jest już w rytmie meczowym. Dzięki dwóm oficjalnym meczom rozegranym wcześniej, legioniści byli już ograni. W pierwszej połowie nie rozpoznawałem swoich zawodników. Wyraźnie siedziała w ich głowach ostatnia porażka 0:4 jaką tutaj ponieśliśmy. Jednak po zmianie stron zaczęliśmy grać w piłkę i przeprowadziliśmy kilka efektownych akcji. Staraliśmy się narzucać swój styl gry. Widać, że jesteśmy dobrze przygotowani, bo wytrwaliśmy w szybkim tempie do końca meczu. Szkoda, że w końcówce nie wykorzystaliśmy swoich sytuacji. Pozytywnie podejdziemy do kolejnych meczów, jeśli zremisowaliśmy z mistrzem i zdobywcą Pucharu Polski na jego boisku".

Legia Warszawa - Jagiellonia Białystok 1:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Michaił Aleksandrow (45-głową), 1:1 Fedor Cernych (57).

Żółta kartka - Legia Warszawa: Ondrej Duda. Jagiellonia Białystok: Maciej Górski, Rafał Grzyb.

Sędzia: Szymon Marciniak (Płock). Widzów 13 654.

Legia Warszawa: Arkadiusz Malarz - Bartosz Bereszyński, Igor Lewczuk, Jakub Rzeźniczak, Adam Hlousek - Michaił Aleksandrow, Guilherme (46. Tomasz Jodłowiec), Michał Kopczyński (60. Nemanja Nikolic), Thibault Moulin, Michał Kucharczyk - Aleksandar Prijovic (73. Ondrej Duda).

Jagiellonia Białystok: Marian Kelemen - Łukasz Burliga (83. Przemysław Mystkowski), Ivan Runje, Gutieri Tomelin, Jonatan Straus - Przemysław Frankowski, Jacek Góralski, Rafał Grzyb, Konstantin Vassiljev, Karol Mackiewicz (58. Maciej Górski) - Fedor Cernych (80. Karol Świderski).