Radio Białystok | Wiadomości | Region: Ekstremalny wyścig Hero Run

Region: Ekstremalny wyścig Hero Run

27.08.2016, 11:44, akt. 11:44

Fot. Adam Janczewski
Fot. Adam Janczewski

Ekstremalny wyścig Hero Run - relacja Adama Janczewskiego

Takiego biegu w województwie podlaskim jeszcze nie było. Po raz pierwszy zawodnicy mogli zmierzyć się w ekstremalnym wyścigu Hero Run.

Ponad 450 osób zdecydowało się wziąć udział w tej rywalizacji w podbiałostockich Ogrodniczkach. "Znaleźliśmy miejsce wprost idealne do organizacji naszej imprezy. Jest mnóstwo piachu, górki, woda, czyli wszystko to, co fani biegów ekstremalnych lubią najbardziej" - podkreśla Grzegorz Kuczyński, prezes Fundacji "Białystok Biega".

Śmiałkowie do pokonania mieli 7-kilometrowy odcinek z ponad 30 przeszkodami. Musieli zmierzyć się m.in. z 3-metrową ścianą, pajęczynami linowymi, zasiekami, czy wojskowymi okopami. Jak podkreślają organizatorzy, biegi ekstremalne to szybko rosnąca kategoria imprez sportowych. Pomysł na takie wydarzenia przyszedł ze Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii, gdzie bieganie przeszkodowe cieszy się największą popularnością. Szacuje się, że tylko w ubiegłym roku w biegach ekstremalnych w Polsce wzięło udział ponad 40 tysięcy osób.

Dla wielu mieszkańców województwa podlaskiego Hero Run jest pierwszym startem w tego typu biegu. (aj/mag)Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS
źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok