Radio Białystok | Wiadomości | Jagiellonia Białystok przegrała z Zagłębiem Lubin

Jagiellonia Białystok przegrała z Zagłębiem Lubin

23.10.2016, 19:55, akt. 19:55

Jagiellonia Białystok - Zagłębie Lubin 1:2 (1:0), 23.10.2016, fot. Grzegorz Chuczun/jagiellonia.net

Piłkarze Jagiellonii Białystok przegrali mecz na szczycie tabeli. W niedzielę (23.10) żółto-czerwoni ulegli 1:2 (1:0) Zagłębiu Lubin.

Emocje w Białymstoku zaczęły się tuż po pierwszym gwizdku sędziego. Nie minęła jeszcze minuta gry, a goście mieli pierwszą bramkową sytuację. Martin Nespor zagrał wzdłuż pola karnego do Krzysztofa Janusa, ten uderzył na bramkę Jagiellonii, piłka po rykoszecie mijała bramkarza Martina Kelemena, ale zdołał ją wybić jeden z obrońców gospodarzy.

W odpowiedzi kilka minut później minimalnie przestrzelił Ivan Runje, a niedługo potem Fiodor Cernych przegrał pojedynek sam na sam z Martinem Polackiem.

Mecz był szybki, drużyny grały akcję za akcję. W 30. min. Zagłębie miało najlepszą sytuację w pierwszej połowie, gdy Łukasz Janoszka wygrał w środku pola pojedynek z pomocnikami Jagiellonii, zagrał w pole karne do Nespora, ale ten znowu przegrał pojedynek z Kelemenem.

Pięć minut później gospodarze objęli prowadzenie. Konstantin Vassiljev dośrodkował z rzutu rożnego, a Jacek Góralski zdobył gola strzałem głową. W 38. min. Kelemen obronił kolejny strzał Nespora. Ale po przerwie, w 49. min. czeski napastnik Zagłębia dobił piłkę do pustej bramki i doprowadził do wyrównania.

Białostoczanie mogli od razu odpowiedzieć golem. Po błędzie stoperów z Lubina Cernych biegł z piłką kilkadziesiąt metrów na bramkę Polacka, po czym strzelił mu prosto w ręce.

W 52. min goście objęli prowadzenie - Arkadiusz Woźniak uderzył piłkę z powietrza. Zagłębie nie broniło wyniku, starało się atakować Jagiellonię już na jej połowie i nadal stwarzało sytuacje pod bramką Kelemena. Jagiellonia po stracie dwóch bramek nie umiała wrócić do stylu gry z pierwszej połowy. Niewidoczny był jej lider Vassiljev, a przy braku jego podań - Przemysław Frankowski i Cernych. Choć w końcowych minutach gospodarzom udało się zepchnąć Zagłębie do obrony praktycznie we własnym polu karnym, nie zdołali nawet wyrównać i po dwóch remisach mecz przegrali.

Zagłębie nadal pozostaje jedynym w ekstraklasie zespołem, który nie przegrał w tym sezonie na wyjeździe. Mimo porażki, żółto-czerwoni pozostali na drugim miejscu w tabeli, ale mają już 4 pkt. straty do literującej Lechii Gdańsk.

Bramki: 1:0 Jacek Góralski (35), 1:1 Martin Nespor (49), 1:2 Arkadiusz Woźniak (52).

Żółta kartka: Jagiellonia - Jacek Góralski. Zagłębie - Krzysztof Janus, Filip Jagiełło, Daniel Dziwniel.

Sędzia: Krzysztof Jakubik (Siedlce). Widzów: 10 006.

Jagiellonia Białystok: Marian Kelemen - Rafał Grzyb (76. Przemysław Mystkowski), Ivan Runje, Gutieri Tomelin, Piotr Tomasik – Damian Szymański, Jacek Góralski (78. Taras Romanczuk) - Przemysław Frankowski, Konstantin Vassiljev, Karol Świderski (55. Maciej Górski) - Fiodor Cernych.

Zagłębie Lubin: Martin Polacek – Daniel Dziwniel, Lubomir Guldan, Jarosław Jach, Aleksandar Todorovski - Filip Jagiełło (70. Adrian Rakowski), Łukasz Janoszka (85. Sebastian Madera), Krzysztof Janus, Łukasz Piątek - Martin Nespor (77. Michał Papadopulos), Arkadiusz Woźniak.