Radio Białystok | Wiadomości | Białostoccy konstruktorzy łazika RED w filmie "Polacy na Marsie" wyprodukowanym przez National Geografic

Białostoccy konstruktorzy łazika RED w filmie "Polacy na Marsie" wyprodukowanym przez National Geografic

autor: Ryszard Minko

13.11.2016, 05:34, akt. 05:34

Łazik RED - prezentacja, fot. Wojciech Szubzda
Łazik RED - prezentacja, fot. Wojciech Szubzda

To będzie dla nich wielka promocja i szansa na rozwój. Grupa studentów z Politechniki Białostockiej wystąpiła w najnowszej produkcji kanału National Geographic dotyczącej przyszłej kolonizacji Czerwonej Planety.

W serialu "Polacy na Marsie" pokazani zostaną konstruktorzy łazików z całego świata. W tym gronie znalazła się też drużyna z Białegostoku ze swoim robotem RED. Jak mówi jeden z konstruktorów Paweł Turycz z Politechniki Białostockiej, oznacza to promocję dokonań drużyny na niespotykaną do tej pory skalę. Serial od tygodni reklamowany jest jako największa globalna produkcja, która ma być połączeniem filmu fabularnego z sekwencjami dokumentalnymi. Wszystko po to, by w imponujący sposób ukazać dzieje ludzkiego dążenia do kolonizacji Marsa.

Zdaniem Pawła Turycza emisja serialu może przyczynić się do rozpoznawalności twórców robotów, a co za tym idzie w przyszłości może oznaczać interesujące propozycje pracy.

Jak dodaje konstruktor - żaden z uczestników serialu nie widział jeszcze końcowego efektu. Od niedawna znane są jedynie zwiastuny produkcji, które są publikowane między innymi w Internecie. Premiera "Marsa" odbędzie się niedzielę (13.11) o 21:30 na kanale National Geographic. (rm/mak)Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok