Radio Białystok | Wiadomości | Wigry Suwałki po raz pierwszy w historii w półfinale Pucharu Polski [zdjęcia]

Wigry Suwałki po raz pierwszy w historii w półfinale Pucharu Polski [zdjęcia]

30.11.2016, 19:26, akt. 1.12.2016, 10:39

0:00
0:00
Wigry Suwałki awansowały do półfinału Pucharu Polski - relacja Jerzego Kułakowskiego | Pobierz plik.

0:00
0:00
Wigry Suwałki walczą o miejsce w półfinale Pucharu Polski - relacja Anny Przybycień | Pobierz plik.

To największy sukces w dziejach suwalskiego klubu. Wigry Suwałki po raz pierwszy w historii awansowały do półfinału piłkarskiego Pucharu Polski.

W środowym (30.11) meczu rewanżowym suwalczanie zremisowali 1:1 z trzecioligowym GKS-em Jastrzębie. Pierwszą bramkę Wigry zdobyły w 34. min. po trafieniu Łukasza Wrońskiego. Goście wyrównali w 46. min. Autorem trafienia był Damian Tront.

W pierwszym ćwierćfinałowym meczu biało-niebiescy wygrali 2:1.

Środowy pojedynek odbywał się na zmrożonej murawie

Jeszcze kilka godzin przed jego rozpoczęciem boisko było zasypane śniegiem. Ze względu na trudne warunki obydwa zespoły w pierwszej połowie grały bardzo zachowawczo. Żadna z ekip nie podejmowała ryzyka.

W 20. minucie pierwszą groźną sytuację stworzyli gości, ale wyróżniający się na boisku Daniel Szczepan brutalnie zaatakował bramkarza gospodarzy, za co został ukarany żółtą kartką. Dwanaście minut później dogodną dla siebie sytuację mieli gospodarze, kiedy wyborną okazję do zdobycia gola miał Damian Kądzior, ale jego strzał został zablokowany.

Dwie minuty później Wigry objęły prowadzenie. Po stracie piłki w środku boiska przez gości, w sytuacji sam na sam znalazł się Łukasz Wroński i nie zmarnował takiej szansy.

Niespełna minutę po przerwie goście doprowadzili do wyrównania. Bardzo efektownym strzałem z dystansu popisał się Damian Tront. "Przy tym uderzeniu było wiele przypadku, bo pomógł mi wiatr" - przyznał skromnie na antenie telewizji Polsat Sport.

22-letni pomocnik groźnie strzelał również kilka minut później. Jednak bliższy pokonania Hieronima Zocha był Szczepan, który minimalnie spudłował po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

W zespole gospodarzy swoje okazje na zdobycie bramki mieli m.in. Kamil Adamek i Damian Kądzior. Żadna z drużyn nie była w stanie strzelić zwycięskiej bramki, choć więcej okazji ku temu mieli goście.

Wigry - Arka w półfinale Pucharu Polski

O pierwszy awans do finału Pucharu Polski Wigry będą walczyć w dwumeczu z Arką Gdynia, drugą parę tworzą Lech Poznań i Pogoń Szczecin.

Spotkania półfinałowe odbędą się 1 marca i 5 kwietnia przyszłego roku.

Rewanżowy mecz ćwierćfinałowy piłkarskiego Pucharu Polski: Wigry Suwałki - GKS 1962 Jastrzębie 1:1 (1:0). Pierwszy mecz 2:1 dla Wigier. Awans: Wigry.

Bramki: 1:0 Łukasz Wroński (34), 1:1 Damian Tront (46).

Żółte kartki - GKS: Daniel Szczepan, Damian Zajączkowski, Damian Tront, Adrian Kopacz.

Wigry Suwałki: Hieronim Zoch - Janusz Bucholc, Frank Adu Kwame, Rafał Augustyniak, Adrian Karankiewicz - Damian Kądzior, Tomasz Jarzębowski, Łukasz Wroński (77. Miłosz Kozak), Kamil Zapolnik, Maciej Wichtowski - Kamil Adamek (90. Mamadou Kuku).

GKS 1962 Jastrzębie: Grzegorz Drazik - Dominik Kulawiak, Piotr Pacholski, Kamil Szymura, Dawid Weis - Damian Zajączkowski (59. Adrian Kopacz), Tomasz Musioł (65. Wojciech Caniboł), Daniel Szczepan, Damian Tront, Dominik Szczęch - Kamil Jadach (77. Tomasz Dzida).

Sędzia: Łukasz Bednarek (Koszalin) (PAP, ap, wsz/sk, wsz)