Radio Białystok | Wiadomości | Oferty pracy w uczelnianych biurach karier

Oferty pracy w uczelnianych biurach karier

11.12.2016, 08:00, akt. 07:39

Fot. Katarzyna Cichoń
Fot. Katarzyna Cichoń

Chcą zatrudnić informatyków, inżynierów budowy, czy osoby znające języki obce. Pracodawcy coraz częściej szukają w Podlaskiem młodych, wykwalifikowanych pracowników. Jedną z dróg rekrutacji są ogłoszenia w uczelnianych biurach karier.

"Ofert pojawia się coraz więcej" - przyznaje kierownik biura karier Politechniki Białostockiej Izabela Stankiewicz. W 2016 roku jest około 120 ogłoszeń z pracą dla wykwalifikowanych studentów lub absolwentów. To o kilkadziesiąt więcej niż w ubiegłych latach.

Najwięcej stanowisk jest związanych z branżą IT. Pracodawcy poszukują informatyków i programistów. Dużo ofert jest też dla automatyków, robotyków i inżynierów budowy.

"Dla inżynierów budowy mamy ponad 20 ofert. Związane jest to pewnie z inwestycjami, które się w naszym regionie rozpoczęły" - podkreśla Izabela Stankiewicz.

"Na studentów Uniwersytetu w Białymstoku czekają oferty pracy przede wszystkim związane ze znajomością języków" - zaznacza Dominika Prokopczyk z biura karier uczelni. Wymienia szwedzki, fiński, chiński, japoński i podkreśla, że pracodawcy traktują już angielski jako standard, a nie atut.

W biurach karier Politechniki Białostockiej i Uniwersytetu w Białymstoku zarejestrowanych jest kilkanaście tysięcy studentów i absolwentów. Zdecydowanie mniejszym zainteresowaniem cieszy się biuro karier Uniwersytetu Medycznego, ale studenci tej uczelni mają już sprecyzowaną ścieżkę zawodową. (aj/mag)Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok