Radio Białystok | Wiadomości | Szalony mecz w Lubinie - Jagiellonia wygrała z Zagłębiem 4:3

Szalony mecz w Lubinie - Jagiellonia wygrała z Zagłębiem 4:3

7.04.2017, 07:45, akt. 8.04.2017, 00:22

Jagiellonia Białystok po niesamowicie ciekawym meczu wygrała 4:3 (2:1) w wyjazdowym spotkaniu z Zagłębiem Lubin. Żółto-czerwoni mają 55 pkt. i po tym meczu są liderem ligowej tabeli.

Zagłębie Lubin - Jagiellonia Białystok, 7.04.2017

Siedem goli w Lubinie

Kibice w Lubinie zobaczyli ciekawe widowisko i aż siedem goli. Zagłębie prowadziło 1:0 i 3:2, ale trzy punkty zgarnęła Jagiellonia. Dla lubinian była to trzecia porażka z rzędu, a białostoczanie umocnili się na prowadzeniu w tabeli.

Początek meczu należał do Jagiellonii

Pierwsze minuty należały do Jagiellonii, która atakowała większą liczbą piłkarzy, a przede wszystkim dokładniej rozgrywała swoje akcje. Goście szybko mogli wyjść na prowadzenie, ale Cillian Sheridan w idealnej sytuacji fatalnie przestrzelił.

W kolejnych fragmentach spotkania lepsze wrażenie sprawiali podopieczni trenera Michała Probierza, ale gola zdobyli gospodarze.

Gol Zagłębia i szybka odpowiedź Jagiellonii

W 15. min., po zagraniu na wolne pole obrońcy gości stanęli, bo byli pewni, że Arkadiusz Woźniak był na pozycji spalonej. Arbiter nie podniósł jednak chorągiewki i napastnik gospodarzy ze spokojem przymierzył i posłał piłkę do siatki obok bezradnego Mariana Kelemena.

Zagłębie z prowadzenia cieszyło się zaledwie dwie minuty. Po dośrodkowaniu z lewej strony obrońcy gospodarzy wybili piłkę przed pole karne, do której dopadł Fiodor Cernych. Martin Polacek jego strzał zdołał odbić, ale wobec dobitki Sheridana był już bezradny.

Karny przed zejściem do szatni

Po wyrównaniu wyniku na 1:1 gra toczyła się głównie w środku pola i zawodnicy obu zespołów nie potrafili wypracować sobie sytuacji bramkowej. Ciekawiej zrobiło się dopiero tuż przed przerwą. Najpierw Przemysław Frankowski uciekł obrońcom gospodarzy i wpadł w pole karne. Próbował go najpierw powstrzymać Lubomir Guldan, a następnie na ziemię powalił Polacek i sędzia wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł Sheridan i pewnie umieścił piłkę w siatce.

Zagłębie rzuciło się do ataków. Najpierw groźnie głową strzelał Woźniak, a kilka chwil później po starciu z Kelemenem w polu karnym padł Łukasz Janoszka. Sędzia nie dopatrzył się jednak przewinienia bramkarza Jagiellonii, co wzbudziło ogromne protesty wśród zawodników Zagłębia. Arbiter decyzji już nie zmienił, ale za to dał żółtą kartkę Aleksandarowi Todorovskiemu.

Druga połowa meczu i cztery gole

Po zmianie stron optyczną przewagę uzyskało Zagłębie. Lubinianie dłużej utrzymywali się przy piłce i gra toczyła się na połowie gości, którzy szukali szans w kontratakach. Jednym i drugim brakowało jednak dokładności w rozgrywaniu swoich ataków.

W 61. minucie trener Piotr Stokowiec zdecydował się na pierwszą zmianę i posłał na boisko Martina Nespora. Kilkadziesiąt sekund później Czech znalazł się sam przed Kelemenenm. Bramkarz gości obronił jego strzał, ale wobec dobitki Łukasza Piątka był bez szans.

Dopiero po stracie gola goście zaczęli grać, jak w pierwszej połowie, czyli odważniej i ofensywniej, a nie wyczekiwali na kontrataki. Kolejny cios wyprowadzili jednak gospodarze. Po szybkim ataku Filip Starzyński doskonale dośrodkował do wbiegającego w pole karne Janoszki, który z kilku metrów wepchnął piłkę głową do siatki.

Lubinianie z prowadzenia cieszyli się tylko dwie minuty. Po rzucie wolnym w polu karnym Zagłębia doszło do ogromnego zamieszania, w którym najlepiej odnalazł się Ivan Runje i z bliska trafił do pustej bramki.

Zwycięski gol w doliczonym czasie gry

Wyrównanie wynik meczu na 3:3, to nie był koniec emocji w Lubinie. W doliczonym czasie gry, kiedy wydawało się, że już nic się nie wydarzy, decydującą akcję wyprowadziła Jagiellonia. Po kontrze i strzale głową Sheridana piłka trafiła w słupek, a chwilę później trafiła do Arvydasa Novikovasa, który nie miał problemów z pokonaniem Polacka.

Zagłębie miało dwie minuty na odrobienie strat, ale nie udało się już doprowadzić do remisu.

Następny mecz Jagiellonia zagra w przyszłą sobotę (15.04). Przed własną publicznością o 18:00 zmierzy się z Cracovią.

Po meczu powiedzieli:

Michał Probierz (trener Jagiellonii):

Głośno było, że nie ma Konstantina Vassiliewa i nie damy sobie rady. Ale w tygodniu było widać na treningach, że zespół jest zdeterminowany. Mieliśmy mecz pod kontrolą, ale straciliśmy gola. Później szybko wróciliśmy do gry i wyszliśmy na prowadzenie. Po przerwie zabrakło nam doświadczenia i za szybko traciliśmy piłkę. Po trzeciej bramce widać było, że zespół nie ma nic do stracenia i chce walczyć do końca. Chwała im, bo pokazali charakter. Możemy żałować, że nie są dwie kolejki do końca i nie kończymy sezonu po 30 kolejkach. Teraz już musimy zapomnieć o tym meczu i skoncentrować się na Cracovii.

Piotr Stokowiec (trener Zagłębia):

Szkoda, bo mogliśmy tego meczu przynajmniej nie przegrać. Liczę, że ta karta się odwróci i los w końcu będzie po naszej stronie. Stworzyliśmy fajne i interesujące widowisko i po to też kibice przychodzą na stadion. Nie tylko same wyniki są istotne. Chociaż muszę przyznać, że dzisiaj potrzebowaliśmy tych trzech punktów. Po wyeliminowaniu błędów indywidualnych jesteśmy w stanie odwrócić nasz los. To trochę frustrujące, że po kolejnym niezłym meczu nie zdobywa się punktów. Spokojnie pracujemy jednak dalej, aby w tych ostatnich dwóch kolejkach rundy zasadniczej zapunktować. Dobrze się prezentujemy fizycznie i zaczęliśmy strzelać gole. To trudny moment dla nas, ale liczę, że wyjdziemy z tego silniejsi.

KGHM Zagłębie Lubin – Jagiellonia Białystok 3:4 (1:2)

Bramki: 1:0 Arkadiusz Woźniak (15), 1:1 Cillian Sheridan (17), 1:2 Cillian Sheridan (38-karny), 2:2 Łukasz Piątek (62), 3:2 Łukasz Janoszka (76-głową), 3:3 Ivan Runje (78), 3:4 Arvydas Novikovas (90+2).

Żółta kartka – KGHM Zagłębie Lubin: Filip Starzyński, Martin Polacek, Aleksandar Todorovski. Jagiellonia Białystok: Gutieri Tomelin.

Sędzia: Paweł Raczkowski (Warszawa). Widzów: 5 182.

KGHM Zagłębie Lubin: Martin Polacek – Aleksandar Todorovski, Lubomir Guldan, Dominik Jończy, Dorde Cotra – Krzysztof Janus (61. Martin Nespor), Łukasz Piątek, Jakub Tosik, Filip Starzyński (89. Adrian Rakowski), Łukasz Janoszka (85. Kamil Mazek) – Arkadiusz Woźniak.

Jagiellonia Białystok: Marian Kelemen – Rafał Grzyb, Ivan Runje, Gutieri Tomelin, Piotr Tomasik – Przemysław Frankowski (83. Arvydas Novikovas), Taras Romanczuk, Jacek Góralski, Damian Szymański (65. Dmytro Chomczenowski), Fiodor Cernych – Cillian Sheridan.

źródło: PAP | red: wsz, ary, maj

Jagiellonia Białystok wygrała 1:0 (0:0) z Bruk-Betem Termalicą Nieciecza w niedzielnym (2.04) spotkaniu piłkarskiej ekstraklasy. Dzięki zwycięstwu żółto-czerwoni mają 52 pkt. i powrócili na fotel lidera rozgrywek.

Jagiellonia zremisowała z Pogonią Szczecin i jest wciąż liderem ekstraklasy

18.03.2017, 10:45

Piłkarze Jagiellonii Białystok zremisowali 0:0 z Pogonią Szczecin w wyjazdowym spotkaniu piłkarskiej ekstraklasy.

Jagiellonia Białystok wyremontuje bazę sportową przy Elewatorskiej

12.03.2017, 05:54

Jagiellonia wygrała przetarg organizowany przez spółkę Stadion Miejski na 30-letni najem nieruchomości. Ma tam powstać nowoczesny ośrodek piłkarski.