Radio Białystok | Wiadomości | Sąd przesłuchuje świadków w procesie o zarobki prezydenta Białegostoku

Sąd przesłuchuje świadków w procesie o zarobki prezydenta Białegostoku

autor: Ryszard Minko

21.04.2017, 15:43, akt. 16:03

Dyskryminacja, czy może słuszna reakcja za niewłaściwie wykonywane obowiązki? – na wniosek prezydenta Białegostoku sąd ocenia, czy radni obniżając mu pensję nie kierowali się polityczną niechęcią.

fot. Ryszard Minko
fot. Ryszard Minko

Proces rozpoczął się miesiąc temu. W piątek (21.04) po odebraniu przyrzeczenia sąd przesłuchał pierwszych świadków - trzech radnych z klubu Prawo i Sprawiedliwość oraz wiceprezydenta Adama Polińskiego.

Piotr Jankowski: To konsekwencja złej pracy prezydenta i fatalnych relacji z radnymi PiS

Decyzja o obniżeniu zarobków, to konsekwencja złej pracy prezydenta i fatalnych relacji z radnymi PiS - wyjaśniał przed sądem przewodniczący komisji rewizyjnej Piotr Jankowski. Precyzując, mówił między innymi o lakonicznych odpowiedziach na interpelacje, nieobecności prezydenta na posiedzeniach komisji czy także o informacjach o zastraszaniu pracowników przez prezydenta.

Adam Poliński: Prezydent dobrze wywiązuje się ze swoich obowiązków

W zdecydowanie odmiennym tonie rozmawiał z dziennikarzami wiceprezydent Białegostoku Adam Poliński. Jego zdaniem działania radnych są dyskryminujące z uwagi na polityczne poglądy, a sam prezydent dobrze wywiązuje się ze swoich obowiązków.

Tadeusz Truskolaski od listopada zarabia o ponad 3,5 tysiąca złotych mniej 

Prezydent przed sądem podkreślał, że miasto jest wysoko ocenianie w rankingach, w czasie swoich kadencji skutecznie pozyskiwał dotacje z Unii Europejskiej. Z kolei radni w odpowiedzi na pozew swoją decyzję argumentowali głównie nieudzielaniem prezydentowi absolutorium.

| red: maj

ZOBACZ TEŻ:


Radni PiS chcą wyjaśnień od prezydenta Białegostoku w sprawie dodatków specjalnych

23.03.2017, 15:30

Radni Prawa i Sprawiedliwości chcą wyjaśnień od prezydenta Białegostoku i zwrotu dodatków specjalnych, które Tadeusz Truskolaski przyznał swoim zastępcom i kilku urzędnikom. Złożyli pisemne wezwanie w sprawie, a ich działania spowodowane są kontrolą, jaką Regionalna Izba Obrachunkowa przeprowadziła w urzędzie.


Prezydent Białegostoku przed sądem walczy o przywrócenie mu wyższej pensji

20.03.2017, 05:00

Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski przed sądem walczy o cofnięcie decyzji radnych, którzy kilka miesięcy temu obniżyli mu pensję.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


REKLAMA


Maraton Śmiechu


źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok