Radio Białystok | Wiadomości | M.in. biegi i wyścigi rowerowe - to sposób na aktywną majówkę i uczczenie rocznicy uchwalenia Konstytucji

M.in. biegi i wyścigi rowerowe - to sposób na aktywną majówkę i uczczenie rocznicy uchwalenia Konstytucji

autor: Adam Dąbrowski, Marcin Mazewski, Renata Reda, Wojciech Szubzda

3.05.2017, 08:33, akt. 18:33

Jest to sposób na aktywne spędzenie weekendu majowego i uczczenia 226. rocznicy uchwalenia Konstytucji. Biegacze świętowali w Czyżewie i Dąbrowie Białostockiej, a rowerzyści w Augustowie i Mońkach.

Fotolia.com
Fotolia.com

Augustów

Rajd Rowerowy Konstytucji 3 Maja w Augustowie - w ten sposób miłośnicy jednośladów uczcili 226. rocznicę uchwalenia pierwszej w w Europie ustawy zasadniczej.

Rowerzyści spotkali się o 11:00 na Rynku Zygmunta Augusta. Stąd wyruszyli w blisko 20-kilometrową trasę do rezerwatu przyrody Kozi Rynek. Na mecie zaplanowano wspólne ognisko. 

Mońki

Ogólnopolski Kolarski Wyścig Szosowy w Mońkach -.wzięli w nim udział dzieci, młodzież i dorośli, którzy pojechali na różnych dystansach. Start i meta najdłuższego wyścigu znajdowała się na Alei Niepodległości. Trasa przebiegała przez miejscowości: Mońki - Potoczyzna - Krzeczkowo - Kropiwnica - Przytulanka - Ciesze - Mońki.

Dąbrowa Białostocka

W południe w Dąbrowie Białostockiej biegacze wyruszyli na trasę Ćwierćmaratonu "O złoty liść dębu".

Biegacze rozpoczęli swój blisko 11 kilometrowy bieg na stadionie miejskim. Trasa wiodła z Dąbrowy Białostockiej przez Różanystok, z powrotem do Dąbrowy.

W biegach towarzyszących rywalizowali ze sobą dzieci i młodzież. Najszybsi wśród kobiet i mężczyzn otrzymali nagrody finansowe, puchary i medale. Organizatorzy rozlosowali też nagrodę specjalną (1000 złotych) wśród uczestników z gminy Dąbrowa Białostocka.

Czyżew i Jabłoń Kościelna

O Puchar Burmistrza rywalizowali biegacze w Czyżewie. Zorganizowano również Turniej Rodzin i mecz piłki nożnej o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół w Jabłoni Kościelnej.

| red: maj, sk

ZOBACZ TEŻ:


Majówka na sportowo - biegacze rywalizowali w 3 miejscowościach

1.05.2017, 07:17

W trzech podlaskich miejscowościach biegacze spędzali majówkę na sportowo. Rywalizowali w Zambrowie, Bakałarzewie i Rydzewie (koło Miastkowa).
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS
źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok