Radio Białystok | Wiadomości | W szpitalu wojewódzkim w Białymstoku brakuje miejsc dla noworodków - dyrekcja musi szybko przedstawić rozwiązanie

W szpitalu wojewódzkim w Białymstoku brakuje miejsc dla noworodków - dyrekcja musi szybko przedstawić rozwiązanie

autor: Renata Reda

19.06.2017, 13:45, akt. 19:52

W trybie pilnym dyrekcja szpitala wojewódzkiego w Białymstoku musi przedstawić plan rozwiązania problemów na oddziale położniczo-ginekologicznym.

Screen, źródło: facebook.com/spotted.b1
Screen, źródło: facebook.com/spotted.b1

Chodzi o to, by nie powtórzyły się sytuacje opisywane ostatnio na portalach społecznościowych. Zdarza się, że w szpitalnym łóżeczku jest dwójka dzieci lub że noworodek - z powodu brak sprzętu - leży w wanience do kąpieli. Niektóre matki przez wiele godzin po porodzie mają utrudniony dostęp do dziecka.

Na wyjaśnienia w tej sprawie dyrekcja placówki ma czas do wtorku (20.06) do 15:00 - informuje rzecznik marszałka Urszula Arter. Szpital wojewódzki w Białymstoku podlega pod samorząd województwa podlaskiego.Rano na antenie Polskiego Radia Białystok dyrektor Cezary Nowosielski mówił, że na oddział położniczo-ginekologiczny trafia czasem więcej pacjentek niż jest miejsc. Wówczas brakuje łóżeczek dla noworodków, bo muszą być zdezynfekowane. Lekarz przyjmujący pacjentki, w przypadku stwierdzenia akcji porodowej, nie ma prawa odesłać jej do innego szpitala.Posłuchaj rozmowy z Grażyną Pawelec i z Cezarym Nowosielskim ze szpitala wojewódzkiegoW tym roku zdecydowanie wzrosła liczba przyjmowanych w szpitalu wojewódzkim porodów. Dziennie przychodzi tam na świat około 10 dzieci. Na oddziale położniczo-ginekologicznym zatrudnionych jest 100 położnych. Oddział położniczo-ginekologiczny ma 35 łóżek dla rodzących kobiet. Za kilka tygodni ma być o 6 miejsc więcej.


| red: zmj

ZOBACZ TEŻ:


Dyspozytorka pogotowia w Białymstoku odmówiła pomocy chorej?

16.06.2017, 17:54

Z prośbą o interwencję zwrócili się do nas słuchacze ze wsi Słomianka koło Dąbrowy Białostockiej, zaniepokojeni stanem zdrowia 33-letniej córki.


Rodzice narzekają na brak łóżeczek i zbyt małą liczbę położnych w szpitalu wojewódzkim w Białymstoku

16.06.2017, 15:03

Niektóre noworodki są rozdzielone z matkami, zdarza się, że w jednym łóżeczku leży dwójka dzieci. 25 pacjentkami i ich dziećmi opiekują się tylko cztery położne. Taką sytuację w szpitalu wojewódzkim w Białymstoku opisuje w internecie jedna z matek.


W USK w Białymstoku powstała pierwsza na Podlasiu sala hybrydowa

13.06.2017, 15:15

W Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Białymstoku otwarto we wtorek (13.06) salę hybrydową do leczenia chorób serca i układu krążenia. W środę (14.06) odbędzie się tu pierwsza operacja. W Polsce jest już kilkanaście takich sal, w naszym województwie – ta jest pierwszą.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


REKLAMA


Maraton Śmiechu


źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok