Radio Białystok | Wiadomości | Strażacy nie mają zastrzeżeń do sposobu zabezpieczenia miejsc wypoczynku dzieci w Podlaskiem

Strażacy nie mają zastrzeżeń do sposobu zabezpieczenia miejsc wypoczynku dzieci w Podlaskiem

autor: Ryszard Minko

16.08.2017, 11:39, akt. 15:21

Podlascy strażacy pozytywnie oceniają sposób zabezpieczeń przeciwpożarowych w miejscach wypoczynku dzieci na świeżym powietrzu.

Fotolia.com
Fotolia.com

Po śmierci dwóch harcerek obozujących w Pomorskiem w miejscu, które spustoszyła trąba powietrzna, zlecono kontrole wszystkich obozowisk w kraju.

W Podlaskiem kontrola dotyczyła czterech miejsc. Strażacy sprawdzali między innymi czy są tam wyznaczone drogi ewakuacji i czy uczestnicy obozów mają gdzie się schronić w przypadku gwałtownych zjawisk pogodowych. Przy okazji poinstruowano też dzieci i opiekunów jak postępować w czasie zagrożeniu, a w jednym przypadku zalecono ewakuację do solidnych murowanych budynków.

Strażacy sprawdzili miejsca wypoczynku w Ptakach koło Nowogrodu, Maćkowej Rudzie w pobliżu Sejn, w Wólce Nadbużnej niedaleko Siemiatycz oraz w Gawrych Rudzie koło Suwałk. W sumie wypoczywa tam prawie 350 dzieci. Mimo, że część z ośrodków składa się z drewnianych domków postawionych w lesie, to nie stwierdzono żadnych uchybień.

| red: sk, mag

ZOBACZ TEŻ:


Senat zajmie się nowelizacją ustawy o ochronie przeciwpożarowej

17.05.2017, 13:04

Pieniędzy będzie tyle samo, tylko kto inny będzie je dzielił. W środę (17.05) Senat zajmować się będzie nowelizacją ustawy o ochronie przeciwpożarowej. Zdaniem wiceministra MSWiA Jarosława Zielińskiego, pieniądze powinny być dystrybuowane przez jeden organ państwowy.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS
źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok