Radio Białystok | Wiadomości | 2 przetargi na przebudowę trasy w Podlaskiem unieważnione

2 przetargi na przebudowę trasy w Podlaskiem unieważnione

autor: Grzegorz Pilat

13.09.2017, 07:45, akt. 09:10

Co najmniej o kilka miesięcy opóźni się budowa drogi, na którą czeka wielu kierowców w Podlaskiem. Zarząd Dróg Wojewódzkich unieważnił dwa przetargi na przebudowę trasy z Białegostoku w kierunku Łap i dalej Wysokiego Mazowieckiego.

Fotolia.com
Fotolia.com

Odcinek z Markowszyczyzny do miejscowości Roszki Wodźki

Chodzi o kilkunastokilometrowy odcinek z Markowszyczyzny do miejscowości Roszki Wodźki. W ciągu tej drogi powinny powstać między innymi obwodnice Turośni Dolnej, Uhowa czy Łap.

Dyrektor Podlaskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Białymstoku Józef Sulima tłumaczy, że nie udało się rozstrzygnąć przetargów, ponieważ władze województwa nie dostały pieniędzy z Unii Europejskiej na przebudowę tej drogi.

Województwa na to nie stać, musimy starać się o środki zewnętrzne. W październiku planujemy rozpisać kolejny przetarg, który, mam nadzieję, rozstrzygniemy w lutym - mówi Józef Sulima.

Jednocześnie dyrektor zapewnia, że niezagrożona jest budowa fragmentu trasy z Markowszczyzny do planowanego ronda w Łapach.

- Mamy podpisaną już umowę z wykonawcą. 21 września planujemy podpisać umowę na finansowanie tego fragmentu trasy w Urzędzie Wojewódzkim, dzień później przekażemy teren wykonawcy i firma spokojnie będzie mogła realizować dwupasmową inwestycję z Białegostoku do planowanego ronda w Łapach - podkreśla Józef Sulima.

Inwestycja warta ponad 200 mln zł ma zakończyć się w połowie 2019 roku.

| red: mag

ZOBACZ TEŻ:


Nowe drogi w Suwałkach - za rok będzie mniej korków

17.08.2017, 14:01

Miasto Suwałki rozpoczyna budowę trzech nowych dróg wewnętrznych, które będą kosztowały 71 mln zł i usprawnią ruch komunikacyjny w tym mieście. 59 mln zł samorząd otrzymał z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego.


Czekali na to kilkanaście lat - mieszkańcy Grzymał Szczepankowskich k. Łomży mają nową drogę

16.08.2017, 15:38

Ma sześć metrów szerokości, prawie kilometr długości i chodniki po obu stronach - od środy (16.08) mieszkańcy Grzymał Szczepankowskich w gminie Łomża mają nową drogę.


Kolejne unijne pieniądze na budowę dróg wojewódzkich w Podlaskiem

1.08.2017, 16:46

Zostanie przebudowany kolejny odcinek drogi z Łap do Białegostoku, ważny dla ruchu lokalnego z podbiałostockich miejscowości. Samorząd województwa uzyskał unijne pieniądze na inwestycje.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


REKLAMA


Maraton Śmiechu


źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok