Radio Białystok | Wiadomości | Prokuratura umorzyła dochodzenie w sprawie śmierci ojca i syna w Łapach

Prokuratura umorzyła dochodzenie w sprawie śmierci ojca i syna w Łapach

autor: Ryszard Minko

13.09.2017, 11:30, akt. 12:23

Wszystko wskazuje na to, że było to tak zwane rozszerzone samobójstwo, któremu nikt nie mógł zapobiec. Prokuratura Rejonowa w Białymstoku umorzyła dochodzenie w sprawie śmierci 10-letniego chłopca i jego 36-letniego ojca. Do tragedii doszło na początku marca w Łapach.

Fotolia.com
Fotolia.com

Przyczyną śmierci obu ofiar były rany postrzałowe

Zdaniem biegłych, przyczyną śmierci obu ofiar były rany postrzałowe. Śledczy wykluczyli udział osób trzecich, uznając, że głównym sprawcą był ojciec, który po zabiciu syna popełnił samobójstwo. Z uwagi na jego śmierć, prokuratura umorzyła postępowanie w sprawie morderstwa.

Sprawdzano motywy zachowania ojca

Sprawdzano natomiast motywy zachowania 36-latka, badano jego historię chorobową oraz to, czy instytucje pomocowe nie przegapiły oznak przyszłych wydarzeń. Po wielomiesięcznym dochodzeniu ten wątek także umorzono uznając, że nikt nie mógł zapobiec tragedii, a pracownicy socjalni prawidłowo wywiązywali się ze swoich obowiązków.

Do tragicznego zdarzenia doszło na początku marca w  jednym z mieszkań w Łapach. Ciała ojca i syna odnaleźli bliscy, po tym jak wcześniej nie mogli się z nimi skontaktować. Mężczyzna był po rozwodzie i samotnie wychowywał syna.

| red: mag

ZOBACZ TEŻ:


Tragedia w Łapach - prokuratura podejrzewa, że ojciec zabił syna, a potem siebie

6.03.2017, 12:15

Prokuratura wyjaśnia okoliczności tragicznego zdarzenia do jakiego doszło w niedzielę w Łapach. W jednym z mieszkań rodzina odnalazła zwłoki 10-letniego chłopca oraz jego 36-letniego ojca.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


REKLAMA


Maraton Śmiechu


źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok