Radio Białystok | Wiadomości | Białostocka prokuratura umorzyła postępowanie w sprawie wypadku wiceministra Jarosława Zielińskiego

Białostocka prokuratura umorzyła postępowanie w sprawie wypadku wiceministra Jarosława Zielińskiego

autor: Ryszard Minko

13.09.2017, 12:28, akt. 12:39

Szczęśliwie nikt nie poniósł poważniejszych obrażeń, dlatego zamiast sprawy karnej, grozi jej jedynie grzywna. Żona wiceministra spraw wewnętrznych i administracji nie usłyszy prokuratorskich zarzutów spowodowania wypadku drogowego. Białostocka prokuratura właśnie umorzyła postępowanie w tej sprawie.

Fotolia.com
Fotolia.com

Nie doszło do przestępstwa

Jak wyjaśnia rzecznik prokuratury okręgowej Łukasz Janyst, w tym przypadku nie doszło do przestępstwa, bo zdaniem biegłych z zakresu medycyny sądowej, obrażenia poszkodowanych nie były poważne. Dlatego po uprawomocnieniu się decyzji prokuratury, sprawa trafi na policję, która przeprowadzi postępowanie o wykroczenie. Grozi za to grzywna.

Wypadek z udziałem wiceministra

Do wypadku doszło pod koniec lipca. Jak wynika z ustaleń prokuratury, tuż po północy w okolicy Suchowoli kierująca mercedesem żona wiceministra z niewiadomych przyczyn zjechała na przeciwległy pas ruchu i zderzyła się z prawidłowo jadącym BMW. Udało się uniknąć czołowego zderzenia dzięki manewrowi kierującej BMW. Ostatecznie samochody zderzyły się jedynie bokami, a mercedes z wiceministrem wpadł do rowu i uderzył w słup energetyczny. Nikomu nic poważnego się nie stało, jednak Jarosław Zieliński został przetransportowany do szpitala na krótką obserwację. Kierowcy obu samochodów byli trzeźwi.

| red: mag

ZOBACZ TEŻ:


Wiceminister Jarosław Zieliński miał wypadek samochodowy

27.07.2017, 08:34

Do zdarzenia doszło w nocy ze środy na czwartek (26/27.07) w miejscowości Krzywa na drodze krajowej nr 8 w kierunku Augustowa.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


REKLAMA


Maraton Śmiechu


źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok