Radio Białystok | Wiadomości | Podlascy rolnicy łatwiej dojadą do swoich pól – 1,7 mln zł na remonty dróg dojazdowych

Podlascy rolnicy łatwiej dojadą do swoich pól – 1,7 mln zł na remonty dróg dojazdowych

13.09.2017, 13:42, akt. 14:11

1,7 mln zł z budżetu województwa trafi do 27 podlaskich samorządów na remonty 35 km dróg dojazdowych do pól. Gminy dokładają drugie tyle. W środę (13.09) w urzędzie marszałkowskim podpisano umowy w tej sprawie.

Podlascy rolnicy łatwiej dojadą do swoich pól – 1,7 mln zł na remonty dróg dojazdowych, fot. Grzegorz Pilat
Podlascy rolnicy łatwiej dojadą do swoich pól – 1,7 mln zł na remonty dróg dojazdowych, fot. Grzegorz Pilat

Podlascy rolnicy łatwiej dojadą do swoich pól – 1,7 mln zł na remonty dróg dojazdowych - relacja Grzegorza Pilata

Ważna inwestycja dla rolników

Marszałek województwa podlaskiego Jerzy Leszczyński powiedział, że kwota dotacji nie jest być może duża, ale wesprze modernizacje dróg ważnych z punktu widzenia rolnictwa w regionie. Dojazdy do pól są istotne, zwłaszcza gdy rolnicy używają dużych i ciężkich maszyn i muszą nimi dojechać na pole. "Bardzo potrzebne są te inwestycje" - mówił Jerzy Leszczyński.

Pieniądze pochodzą z opłat wnoszonych za wyłączenie danego gruntu z produkcji rolnej lub leśnej - wyjaśnił członek zarządu województwa podlaskiego Stefan Krajewski. Dodał, że z roku na rok te środki są większe, a obszary wiejskie rozwijają się. Podkreślał, że samorządowcy i rolnicy "upominają się o te drogi", bo jednym i drugim często dostarczają one sporych problemów komunikacyjnych.

W gminie Narewka wiele dróg wymaga poprawy

Gmina Narewka przebuduje niecały kilometr drogi rolniczej Siemianówka-Pasieki - poinformował wójt tej gminy Mikołaj Pawilcz. Powstanie droga żwirowa z rowami po obu jej stronach i zjazdami na działki rolne. "Myślę, że na wiele lat, przy właściwym konserwowaniu, to rozwiąże problemy i droga będzie nam służyć" - dodał Mikołaj Pawilcz. W gminie Narewka jest ok. 300 km dróg rolniczych i wiele z nich wymaga poprawy. Potrzeb w tym zakresie jest sporo, część z nich gmina rozwiązuje sama, ale - bez wsparcia z zewnątrz - jest to trudne.

Ok. 95 tys. zł dostała gmina Sokółka. Burmistrz Ewa Kulikowska powiedziała, że licząca około 1 km droga do Dworzyska, która będzie poprawiana, jest niewielka, ale ważna. Trzeba wymienić grunt na drodze.

"Jeżeli chodzi o drogi dojazdowe do pól, to tych pieniędzy nigdy nie jest za dużo. Te drogi są robione w ostatniej kolejności, a tak naprawdę mamy olbrzymie potrzeby, bo te drogi poprawiają bezpieczeństwo ludzi i maszyn rolniczych. Całe województwo ma wiele takich dróg" - mówi Ewa Kulikowska.

źródło: PAP | red: sk

ZOBACZ TEŻ:


2 przetargi na przebudowę trasy w Podlaskiem unieważnione

13.09.2017, 07:45

Co najmniej o kilka miesięcy opóźni się budowa drogi, na którą czeka wielu kierowców w Podlaskiem. Zarząd Dróg Wojewódzkich unieważnił dwa przetargi na przebudowę trasy z Białegostoku w kierunku Łap i dalej Wysokiego Mazowieckiego.


Zamknięty jeden pas jezdni i ruch sterowany światłami - przebudowa drogi w Starych Kupiskach

12.09.2017, 16:35

Zamknięty jeden pas jezdni i ruch naprzemienny sterowany światłami - to utrudnienia na które natrafią kierowcy w Starych Kupiskach w gminie Łomża. Znajdująca się tam jezdnia to część drogi wojewódzkiej 645 - najkrótszej trasy z Łomży w kierunku Olsztyna i dalej nad Bałtyk.


Kwestia przebudowy dróg przyczyną awantury na sesji rady powiatu białostockiego

9.09.2017, 07:04

Kwestia remontów dróg mocno poróżniła radnych powiatu białostockiego i mieszkańców, którzy przybyli na sesję.


Odnowiono odcinek drogi powiatowej na trasie Suwałki - Płociczno

4.09.2017, 08:23

To ważna droga łącząca miasto z turystyczną miejscowością Płociczno i Gawrych Ruda. Drogowcy oficjalnie oddali do użytku odnowiony odcinek drogi powiatowej na trasie Suwałki - Płociczno.


W Suwałkach rozpoczęła się jedna z największych inwestycji drogowych w mieście

25.08.2017, 16:10

W planach jest wymiana nawierzchni, budowa mostu oraz tunelu pod torami. Kierowcy na trasie Suwałki - Sejny muszą uzbroić się w cierpliwość.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


REKLAMA


Maraton Śmiechu


źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok