Radio Białystok | Wiadomości | Pamiętajmy o zasadach bezpieczeństwa, kiedy wchodzimy do lasu - apelują policjanci

Pamiętajmy o zasadach bezpieczeństwa, kiedy wchodzimy do lasu - apelują policjanci

autor: Paweł Wądołowski

13.09.2017, 17:21, akt. 17:33

Grzybobranie to dobry sposób spędzania czasu wolnego, ale i w tej sytuacji nie możemy zapominać o bezpieczeństwie. Policjanci podkreślają, że wybierając się do lasu, musimy zachować szczególną ostrożność.

Foto: Monika Kalicka
Foto: Monika Kalicka

Jest to istotne zwłaszcza teraz, kiedy wielu mieszkańców regionu wybiera się na grzyby. Jak mówi Sylwia Gosiewska z Komendy Powiatowej Policji w Grajewie - dzięki temu bezpiecznie wrócimy do domu. 

Warto pamiętać o tych podstawowych zasadach bezpieczeństwa, żeby wycieczka do lasu nie skończyła się nieszczęśliwie. Poinformujmy osoby najbliższe gdzie idziemy, z kim, o której wrócimy. Dobrze, byśmy mieli przy sobie naładowany telefon, żeby w razie potrzeby wezwać pomoc. Powinniśmy także zapamiętywać charakterystyczne punkty odniesienia idąc przez las - dodaje Sylwia Gosiewska.

Najczęściej w lesie gubią się osoby starsze. W takiej sytuacji rodzina powinna jak najszybciej powiadomić policję. Policjanci przypominają też, żeby nie wybierać się na wycieczki do lasu po zmroku i kiedy są trudne warunki atmosferyczne.

56 i 57-latka zgubiły się w lesie koło Czerwonego Boru

O tym, jak ważne jest przestrzeganie tych zasad przekonały się dwie mieszkanki Łomży. 56 i 57-latka zgubiły się we wtorek (12.09) podczas grzybobrania, w lesie koło Czerwonego Boru. Udało im się skontaktować telefonicznie z dyżurnym policji. Powiedziały o punktach orientacyjnych, które widzą i na tej podstawie, po kilku godzinach, mundurowi odnaleźli kobiety. 

| red: sk

ZOBACZ TEŻ:


Grzyby tematem spaceru edukacyjnego w Białowieskim Parku Narodowym

12.09.2017, 17:39

Spacer edukacyjny poświęcony grzybom i ich roli w środowisku, połączony też z rozpoznawaniem mało znanych gatunków, zorganizowano we wtorek (12.09) w rezerwacie ścisłym Białowieskiego Parku Narodowego. Wzięła w nim udział grupa mieszkańców puszczańskich gmin.


Podlascy policjanci odnotowują coraz więcej zaginięć mieszkańców regionu

11.09.2017, 15:24

Podlascy policjanci odnotowują coraz więcej zaginięć starszych i młodych mieszkańców regionu. Tylko w zeszłym tygodniu takich przypadków było pięć.


Potrawy z grzybów tematem Międzynarodowego Konkursu Kulinarnego "Sąsiedzi przy stole" w Suwałkach

10.09.2017, 07:20

Potrawy z grzybów i desery z "jesiennych" owoców są tematem przewodnim Międzynarodowego Konkursu Kulinarnego "Sąsiedzi przy stole". W Suwałkach już po raz IV na smaki mierzą się kucharze z Litwy, Łotwy, Białorusi, Rosji i Polski.


Policjanci apelują o rozsądek i rozwagę w trakcie pobytu w lesie

7.09.2017, 07:39

Sezon grzybowy w pełni - policjanci apelują o rozsądek i rozwagę w trakcie pobytu w lesie. W tym tygodniu poszukiwali dwóch osób, które zgubiły się podczas grzybobrania.


To promocja grzybobrania - Święto Grzyba w Sokolu

2.09.2017, 09:01

To promocja grzybobrania i zachęta do chodzeniach po lasach Puszczy Knyszyńskiej. W Sokolu koło Michałowa trwa Święto Grzyba. Na miejscu można spróbować m.in. potraw z grzybów, ale i innego regionalnego jedzenia.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


REKLAMA


Maraton Śmiechu

Fot. Joanna Żemojda
23.06.2018, 07:27, akt. 07:31

Nocny turniej piłki siatkowej w Białymstokuźródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok