Radio Białystok | Wiadomości | Pospolita przestępczość, cyberataki i narastający radykalizm polityczny - to realne zagrożenia w Polsce

Pospolita przestępczość, cyberataki i narastający radykalizm polityczny - to realne zagrożenia w Polsce

autor: Ryszard Minko

14.09.2017, 16:36, akt. 16:58

Nie terroryzm i zamachy, ale pospolita przestępczość, cyberataki i narastający radykalizm polityczny – to zdaniem policjantów i naukowców realne zagrożenia z jakimi spotykamy się w Polsce.

Fotolia.com
Fotolia.com

Pospolita przestępczość, cyberataki i narastający radykalizm polityczny - to realne zagrożenia w Polsce - relacja Ryszarda Minko

Współczesne zagrożenia bezpieczeństwa były tematem trwającej w Białymstoku konferencji naukowej zorganizowanej przez Uniwersytet w Białymstoku oraz komendę miejską policji. Jednym z większych wyzwań dla policji jest dziś cyberprzestępczość – mówi profesor Sławomir Zalewski z Wyższej Szkoły Policyjnej w Szczytnie.

Miedzy innymi dlatego Wyższa Szkoła Policyjna w Szczytnie w tym roku uruchamia nowy kierunek, który ma kształcić specjalistów do zwalczania cyberprzestępczości.

Narastające konflikty polityczne i związane z tym podziały społeczne

Kolejnym z poważniejszych zagrożeń, z jakimi możemy się zetknąć w Polsce wbrew pozorom nie jest terroryzm, ale narastające konflikty polityczne i związane z tym podziały społeczne – zauważa profesor Daniel Boćkowski z Uniwersytetu w Białymstoku.

Każdy z nas narażony jest przede wszystkim na pospolitą przestępczość

Eksperci dodają, że każdy z nas narażony jest przede wszystkim na pospolitą przestępczość, czyli między innymi rozboje, kradzieże czy zagrożenia drogowe. Organizatorami konferencji są Komenda Miejska Policji w Białymstoku i Uniwersytet w Białymstoku.

| red: mmStudio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Cerkiew św. Michała Archanioła w Trześciance, foto: Olga Gordiejew
21.11.2017, 07:23, akt. 07:55

Cerkiew wspomina św. Michała

źródło: www.radio.bialystok.pl​