Radio Białystok | Wiadomości | Władze Białowieskiego Parku Narodowego wydają biuletyn, aby dotrzeć do mieszkańców regionu bez internetu

Władze Białowieskiego Parku Narodowego wydają biuletyn, aby dotrzeć do mieszkańców regionu bez internetu

16.09.2017, 15:04, akt. 15:14

Ukazał się pierwszy numer biuletynu "Echo", wydawanego przez władze Białowieskiego Parku Narodowego. Bezpłatne, drukowane, kolorowe pismo ma docierać zwłaszcza do tych mieszkańców puszczańskich gmin, którzy nie korzystają z internetu. W dystrybucji pomogą m.in. sołtysi.

Białowieski Park Narodowy, fot. Eugeniusz Ryżyk
Białowieski Park Narodowy, fot. Eugeniusz Ryżyk

Biuletyn "Echa" ma powstawać co dwa miesiące

Pismo nawiązuje, również tytułem, do biuletynu ukazującego się w latach 2004-2007 i zatytułowanego "Echa". Ukazuje się w nakładzie 2 tys. egzemplarzy, w założeniach ma powstawać co dwa miesiące.

Anna Gierasimiuk z Białowieskiego Parku Narodowego poinformowała, że w biuletynie będą informacje o tym, co dzieje się w parku, planowanych działaniach czy inwestycjach, również tych, które będą miały wpływ na poszerzenie oferty turystycznej.

Zależy nam, by mieszkańcy aktywniej uczestniczyli w wydarzeniach odbywających się w parku, dlatego na łamach naszego biuletynu będziemy o nich pisać i zapraszać do wspólnych spotkań. Będziemy przybliżać ciekawostki przyrodnicze, co zmienia się w kolejnych porach roku, na co warto zwrócić uwagę - powiedziała Anna Gierasimiuk.

Aby z biuletynem dotrzeć do mieszkańców, park zwrócił się o pomoc w dystrybucji "Echa" m.in. do sołtysów puszczańskich wsi. Pismo będzie też rozpowszechniane np. wraz z "Głosem Białowieży" wydawanym przez urząd gminy.

Rykowisko i grzyby Puszczy Białowieskiej tematem pierwszego numeru pisma

W pierwszym numerze są dwa główne tematy: rykowisko i grzyby Puszczy Białowieskiej. Jest też podsumowanie wydarzeń w BPN z lipca i sierpnia oraz zapowiedź najbliższych propozycji.

Numer wakacyjny pisma ma być obszerniejszy i bardziej nastawiony na turystów. Będzie tam można znaleźć m.in. gotowy materiał dla mieszkańców, by wykorzystywali go, informując turystów o parkowych atrakcjach.

Wśród ważnych tematów związanych z działalnością parku, które trzeba mieszkańcom przybliżać, Anna Gierasimiuk wymieniła żubry - symbol Białowieskiego Parku Narodowego. W Puszczy Białowieskiej jest największa w kraju populacja tych zwierząt, licząca ok. 600 sztuk. - Warto zwrócić uwagę, jakich zachowań unikać, by żubr nie stał się dla nas zagrożeniem, a mógł bezpiecznie tu żyć - podkreśliła.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Jan Szyszko przed unijnym Trybunałem - bronił decyzji o wycince w Puszczy Białowieskiej

11.09.2017, 13:38

W Luksemburgu, w poniedziałek (11.09) rozpoczęło się posiedzenie Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej ws. zakazu wycinki w Puszczy Białowieskiej. Na posiedzeniu minister środowiska Jan Szyszko przedstawił swoje racje dotyczące wycinki.





ZNAJDŹ NAS





REKLAMA
Nie Teatr OXFORD DRAMA - koncert

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego














źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok