Radio Białystok | Wiadomości | Najmłodsi pacjenci będą mogli czuć się jak w domu - w suwalskim szpitalu powstanie strefa rodzica

Najmłodsi pacjenci będą mogli czuć się jak w domu - w suwalskim szpitalu powstanie strefa rodzica

autor: Iza Kosakowska

19.09.2017, 07:18, akt. 12:17

Ma to być miejsce przyjazne rodzicom i chorym dzieciom. W suwalskim szpitalu powstanie "Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom". 

Strefa rodzica w Uniwersyteckim Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Białymstoku, fot. Iza Serafin
Strefa rodzica w Uniwersyteckim Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Białymstoku, fot. Iza Serafin

To ogólnopolski program społeczny, którego celem jest tworzenie na oddziałach dziecięcych polskich szpitali miejsc otwartych na potrzeby rodziców, których pociechy znalazły się na szpitalnych oddziałach.

Obecność rodziców zmniejsza stres najmłodszych pacjentów

Według realizatorów projektu, to ważne, żeby mały pacjent miał przy sobie najbliższych. Niezależnie od wieku, dziecko musi mieć poczucie bezpieczeństwa w obcym dla siebie miejscu. Obecność rodziców zmniejsza stres i ma zbawienny wpływ na jego stan zdrowia. Konieczne jest więc tworzenie w polskich szpitalach takich miejsc.

Po Kaliszu, Poznaniu, Gdyni kolejna Strefa Rodzica powstanie w Poradni Chirurgii Dziecięcej Szpitala Wojewódzkiego im. dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach. Trwają tam już ostatnie, intensywne prace remontowe i adaptacyjne wybranych pomieszczeń.

Otwarcie na początku października

Uroczysty finał suwalskiej Strefy Rodzica zaplanowano już na początku października. 

Oprócz wolontariuszy Budimeksu, w akcji od samego początku uczestniczy honorowa ambasadorka programu – Agnieszka Grochowska, popularna aktorka, znana między innymi z filmu "Wałęsa" czy "Obce Niebo".

| red: sk

ZOBACZ TEŻ:


Ponad pół miliona złotych na doposażenie szpitali wojewódzkich w Podlaskiem

28.08.2017, 19:17

Ponad pół miliona złotych przeznaczyli podlascy radni na szpitale wojewódzkie w Białymstoku, Łomży i Suwałkach. Pieniądze będą zarezerwowane na doposażenie placówek w związku z przejęciem przez nie od października nocnej i świątecznej opieki medycznej.


Szpital w Siemiatyczach oficjalnie otworzył nowe lądowisko dla pogotowia lotniczego

14.07.2017, 08:02

Siemiatycki szpital ma profesjonalne lądowisko dla Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. W piątek (14.07) zostało oficjalne otwarte.


Białystok: Strefa rodzica w szpitalu

11.06.2013, 16:17

Kolorowe pomieszczenia dla dzieci i łóżka dla rodziców. W Uniwersyteckim Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Białymstoku powstała tzw. strefa rodzica. To kolejny etap ogólnopolskiej akcji zainicjowanej przez firmę Budimex.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS
źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok