Radio Białystok | Wiadomości | Dlaczego w Suwałkach odbyły się podwójne obchody 78. rocznicy napaści sowietów na Polskę?

Dlaczego w Suwałkach odbyły się podwójne obchody 78. rocznicy napaści sowietów na Polskę?

autor: Iza Kosakowska

21.09.2017, 16:23, akt. 16:47

Nie milkną komentarze po ostatnich, podwójnych niedzielnych obchodach w Suwałkach. Równolegle w dwóch punktach miasta obywały się uroczystości związane z 78. rocznicą napaści sowietów na Polskę.

17 września 2017 r. Uroczystości upamiętniające 78. rocznicę sowieckiej napaści na Polskę w Suwałkach, fot. Iza Kosakowska
17 września 2017 r. Uroczystości upamiętniające 78. rocznicę sowieckiej napaści na Polskę w Suwałkach, fot. Iza Kosakowska

Dlaczego odbyły się podwójne obchody 78. rocznicy napaści sowietów na Polskę w Suwałkach? - relacja Izy Kosakowskiej

W południe pod Dębem Wolności zebrali się przedstawicie Solidarności, żołnierze i służby mundurowe z wiceministrem spraw wewnętrznych i administracji Jarosławem Zielińskim. W tym samym czasie pod Pomnikiem Żołnierzy Września 1939 roku swoje uroczystości zorganizowały władze miasta. Wzięli w nich udział przedstawiciele miejskich instytucji, uczniowie suwalskich szkół i kombatanci. 

To nie pierwsze podwójne obchody, które z tej okazji odbywają się w Suwałkach. Spytaliśmy więc przedstawicieli Prawa i Sprawiedliwości i związkowców z Solidarności, dlaczego nie chcą uczestniczyć w miejskich obchodach i organizują swoje oddzielnie. Oddzielnie w Suwałkach obchodzono także w maju rocznicę zakończenia II Wojny Światowej.

- Ci, którzy służyli obcym siłom, którzy służyli w PRL-u władzy narzuconej Polsce siłą przez sowietów, którzy działali w najróżniejszych organizacjach, które utrudniały dążenia niepodległościowe Polaków przez te całe dziesięciolecia, chyba powinni się zastanowić, jaki jest ich stosunek do tej rocznicy. Najważniejsze jest to, aby była wiarygodność, szczerość w postawie - mówił Jarosław Zieliński.

| red: mag

ZOBACZ TEŻ:


Podlaskie uroczystości upamiętniające 78. rocznicę sowieckiej napaści na Polskę [zdjęcia]

17.09.2017, 05:23

W niedzielę (17.09) mija 78 lat od sowieckiej napaści na Polskę. W Podlaskiem uroczystości upamiętniające ofiary tej agresji odbyły się m.in. w Białymstoku i Suwałkach.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS
źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok