Radio Białystok | Wiadomości | Wolontariusze z Białegostoku wspomogli schronisko w Hajnówce

Wolontariusze z Białegostoku wspomogli schronisko w Hajnówce

autor: Aneta Gałaburda

8.10.2017, 05:46, akt. 14:18

Sami są w dobrej sytuacji i chcą się tym szczęściem podzielić. Wolontariusze ze Schroniska dla Zwierząt w Białymstoku pojechali do Hajnówki, by wspomóc tamtejszą placówkę.

PSAcer z Radiem, fot. Monika Kalicka
PSAcer z Radiem, fot. Monika Kalicka

- Schronisko w Hajnówce jest w trudnej sytuacji. Jest tam 145 psów i tylko 3 wolontariuszy. Najbardziej potrzeba rąk do pracy - mówi koordynator wolontariatu Justyna Januszyk. W schronisku w Hajnówce nie tylko brakuje wolontariuszy - placówka jest też w trudnej sytuacji finansowej. 

- To jest schronisko miejskie, które prowadzi stowarzyszenie. Pieniądze które dostają nie wystarczają, by utrzymać je na odpowiednim poziomie. Brakuje karmy, leków, środków czystości, koców - dodaje kierownik białostockiego Schroniska Anna Jaroszewicz. 

Białostoccy wolontariusze odwiedzili hajnowskie schronisko w niedzielę (08.10). Zawieźli tam m.in. karmę zbieraną podczas spaceru, w którym uczestniczyli dziennikarze Radia Białystok. 

| red: mag, sk

ZOBACZ TEŻ:


Druga Parada Adopciaków - można było zobaczyć psy, które kiedyś były w schronisku

7.10.2017, 08:50

"Pies powinien być przywiązany do człowieka, a nie do budy" - przypominali organizatorzy ogólnopolskiej akcji Zerwijmy Łańcuchy. Włączyło się do niej także białostockie schronisko dla zwierząt. W tym roku imprezę połączono z drugą Paradą Adopciaków.


Dziennikarze Radia Białystok zachęcają do adopcji psów

30.09.2017, 07:31

Jest ich około 200. Wszystkie są po przejściach i ich największym marzeniem jest znaleźć właściciela i dom. Na spełnienie marzeń niektóre psy ze Schroniska dla zwierząt w Białymstoku czekają nawet kilka lat.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


REKLAMA


Biegnę dla Niepodległej


źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok