Radio Białystok | Wiadomości | Próba przejechania policjanta w Sokółce - sprawcy złapani

Próba przejechania policjanta w Sokółce - sprawcy złapani

autor: Ewelina Buczyńska, Olga Gordiejew

12.10.2017, 10:52, akt. 13:13

Policjanci złapali uciekinierów z Sokółki. Ścigali ich po tym, jak jeden z mężczyzn próbował przejechać funkcjonariusza.

Fotolia.com
Fotolia.com

Do zdarzenia doszło o 9:20 przy ulicy Grodzieńskiej, na parkingu między sklepem Stokrotka a kantorem wymiany walut w Sokółce.

Jak informuje rzecznik podlaskiej policji Tomasz Krupa - policjanci chcieli wylegitymować dwie osoby, które siedziały w zaparkowanym tam Audi. Podejrzewali, że ludzie ci mogą być w konflikcie z prawem.

W chwili próby wylegitymowania Audi ruszyło - najpierw do tyłu, później do przodu, wprost na policjanta, który stał przed samochodem. Funkcjonariusz na szczęście odskoczył, wyciągnął broń i oddał strzał ostrzegawczy w powietrze. Potem jeszcze 5 razy strzelił w kierunku auta. Samochód jednak odjechał. Policjanci od tamtej pory szukali uciekinierów. Znaleźli ich w pobliżu Kuźnicy. To 24 i 25-latek - mieszkańcy okolic Sokółki.

Tomasz Krupa podkreśla, że w czasie porannego zdarzenia - nikt ze świadków zdarzenia, ani policjantów nie odniósł obrażeń.

| red: mak

ZOBACZ TEŻ:


Po strzelaninie w Suwałkach mężczyzna trafił do szpitala

10.03.2017, 12:05

36-letni mężczyzna z ranami postrzałowymi pleców trafił do suwalskiego szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Policja szuka sprawcy.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS
źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok