Radio Białystok | Wiadomości | Suwalczanin oskarżony o nawoływanie do spalenia domu Jarosława Zielińskiego nie chce płacić kosztów sądowych

Suwalczanin oskarżony o nawoływanie do spalenia domu Jarosława Zielińskiego nie chce płacić kosztów sądowych

autor: Iza Kosakowska

2.11.2017, 13:53, akt. 14:39

Suwalczanin oskarżony o nawoływanie do spalenia domu Jarosława Zielińskiego wiceministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, nie chce płacić kosztów sądowych. Suwalski sąd miał rozpoznać sprawę gróźb wobec polityka, tymczasem rozprawę przesunięto na kolejny termin (23.11).

Fotolia.com
Fotolia.com

"Spalić chałupę Zieliniakowi"

W lipcu na jednym z portali internetowych pojawił się wpis z groźbą pod adresem posła i jego rodziny: "Spalić chałupę Zieliniakowi". Zanim został usunięty, komentarz był widoczny przez kilka dni. Zawiadomienie w tej sprawie złożył na policję sam wiceminister MSWiA. Sprawa trafiła do sądu. 

Oskarżony nie chce płacić kosztów sądowych

Autor wpisu usłyszał zarzuty publicznego nawoływanie do popełnienia przestępstwa. Mężczyzna chciał dobrowolnie poddać się karze, miał zapłacić 1 tys. złotych grzywny. Do tego doliczono koszty sądowe w wysokości około 3 tys. złotych. Na to ostatnie oskarżony się nie zgodził. Wystąpił do sądu z wnioskiem o zwolnienie go dodatkowych kosztów ze względu na trudną sytuację finansową. Na rozpoznanie wniosku się nie stawił, dlatego sąd rozpozna sprawę za 3 tygodnie (23.11).

Takich sytuacji nie należy lekceważyć - mówi Jarosław Zieliński 

Jarosław Zieliński podkreśla, że na tego typu groźby, skierowane czy osobiście, czy poprzez internet musi być reakcja. Takich sytuacji nie należy lekceważyć, bo pamiętać należy także, że tego typu hejt, groźby, czy wpisy, tworzą pewien klimat przyzwolenia na takie zachowanie. Ukaranie osoby nawołującej do popełnienia przestępstwa, to jak zaznacza, sygnał dla wszystkich, że takie rzeczy nie uchodzą bezkarnie. Nikomu i wobec nikogo grozić nie wolno - podkreśla w rozmowie z Radiem Białystok, który dla autora wpisu nie domagał się konkretnej wysokości kary.

| red: sk

ZOBACZ TEŻ:


Wiceszef MSWiA: wśród zgłoszeń do mapy zagrożeń - mało fałszywych alarmów

5.10.2017, 16:39

Fałszywe zgłoszenia robione dla żartu to znikomy procent informacji przesyłanych do policyjnej Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa - powiedział w czwartek (5.10) wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński. Dodał, że potwierdziło się ponad 42 proc. z 0,5 mln zgłoszeń.


Mieszkaniec Suwałk miał zamieścić komentarz "spalić chałupę zielniaka". Internauta usłyszał zarzuty

27.07.2017, 11:25

Prokuratura Rejonowa w Suwałkach postawiła mieszkańcowi tego miasta zarzut publicznego nawoływania do popełnienia przestępstwa wobec wiceministra MSWiA Jarosława Zielińskiego.


Wiceminister Jarosław Zieliński miał wypadek samochodowy

27.07.2017, 08:34

Do zdarzenia doszło w nocy ze środy na czwartek (26/27.07) w miejscowości Krzywa na drodze krajowej nr 8 w kierunku Augustowa.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


REKLAMA


Wybory samorządowe 2018


źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok