Radio Białystok | Wiadomości | Czy studenci otrzymają dofinansowanie w ramach projektu "Bon na szkolenie"?

Czy studenci otrzymają dofinansowanie w ramach projektu "Bon na szkolenie"?

autor: Marcin Kapuściński

8.11.2017, 18:33, akt. 19:14

Miało być duże dofinansowanie do studiów - teraz pozostało niewiele możliwości do wyboru. Suwalski Urząd Miejski miał rozpocząć projekt "Bon na szkolenie", który zakłada nawet 90 procentowe dotacje.

Kursy językowe, zawodowe oraz studia podyplomowe - blisko 30 mln zł na szkolenia dla mieszkańców woj. podlaskiego, fot. Iza Kosakowska
Kursy językowe, zawodowe oraz studia podyplomowe - blisko 30 mln zł na szkolenia dla mieszkańców woj. podlaskiego, fot. Iza Kosakowska

Propozycja ta cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców - zajęcia na uczelniach już trwają, a zainteresowani wciąż nie wiedzą, czy i kiedy dostaną dofinansowanie. Wszystko przez niefortunną zapowiedź jaka pojawiła się na stronie projektu. Termin naboru przesunięto już trzykrotnie. Tym razem na drugą połowę listopada.

Duże zainteresowanie 

Prezes "Euroregionu Niemen", któremu suwalski urząd zlecił prowadzenie projektu, mówi że codziennie dostaje w tej sprawie wiele zapytań. Cezary Cieślukowski przyznaje, że mimo wcześniejszych zapowiedzi, wciąż nie są gotowi na przyjmowanie wniosków. Ponadto, nie zaakceptowano regulaminu, który określi zasady przyznawania dofinansowania. Dopiero wtedy nabór dostanie zielone światło.

Pozostało niewiele możliwości do wyboru

Czasu jest coraz mniej, bo uczelnie już w październiku zamknęły większość rekrutacji. Można się zapisać tylko na niektóre kierunki wydziału Ekonomii i Zarządzania oraz wydziału Pedagogiki Uniwersytetu w Białymstoku. Są też pojedyncze miejsca na studiach podyplomowych Politechniki Białostockiej.

Ci, którzy rozpoczęli naukę nie czekając na start projektu, o pieniądze ubiegać się nie będą mogli. Chyba, że wybiorą kierunek po raz drugi.

Programu "Bon na Szkolenie" potrwa trzy lata. W subregionie suwalskim skorzystać z niego będzie mogło co najmniej 2,5 tysiąca osób. Przeznaczono na to 30 mln zł.

| red: sk

ZOBACZ TEŻ:


Kursy językowe, zawodowe oraz studia podyplomowe - blisko 30 mln zł na szkolenia dla mieszkańców woj. podlaskiego

31.08.2017, 15:50

2,5 tys. osób w północnej części woj. podlaskiego może skorzystać z bonów szkoleniowych na kursy, studia i szkolenia. Samorządy z tego regionu otrzymają 27,5 mln zł na realizację projektu, który ma podnieść umiejętności pracowników i ułatwić poszukiwanie pracy.


30 mln na bony szkoleniowe dla dorosłych

11.08.2017, 14:50

Kilka tysięcy osób w północnej części województwa podlaskiego skorzysta z bonów szkoleniowych na kursy, studia i szkolenia. Samorządy rozpoczęły realizacje projektu pt. "Rozwój kompetencji kadr subregionu suwalskiego".
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


REKLAMA


6. PKO Białystok Półmaraton


źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok