Radio Białystok | Wiadomości | Z 9 do 12 wzrośnie liczba połączeń między Białymstokiem a Warszawą - w grudniu nowy rozkład PKP Intercity

Z 9 do 12 wzrośnie liczba połączeń między Białymstokiem a Warszawą - w grudniu nowy rozkład PKP Intercity

autor: Wojciech Szubzda

10.11.2017, 10:02, akt. 10:11

Więcej pociągów z Białegostoku do stolicy, nowe połączenia na Podkarpacie i Dolny Śląsk oraz dodatkowy skład do Jeleniej Góry - tak w skrócie można przedstawić nowy rozkład jazdy PKP Intercity 2017/2018 dla woj. podlaskiego. Korekta rozkładu w niedzielę, 10 grudnia.

Foto: Monika Kalicka
Foto: Monika Kalicka

Duże zmiany czekają na pasażerów korzystających z pociągów z Białegostoku do Warszawy. Liczba połączeń między tymi miastami wzrośnie z 9 do 12 na dobę. Jak informuje PKP Intercity - w godzinach szczytu pociągi pojadą nawet co godzinę.

Od grudnia z Białegostoku będzie można również pojechać nocnym składem w Karkonosze. Pociąg pojedzie przez Warszawę, Łódź i Wrocław, aż do Jeleniej Góry.

Kolejną nowością będzie zwiększenie z 3 do 4 liczby par pociągów do Wrocławia. Od grudnia w trasę wyruszy dodatkowo skład IC Dąbrowska. Wszystkie pociągi do stolicy Dolnego Śląska obsługuje sład PesaDART.

Nowością jest również bezpośrednie połączenie z Białegostoku do Rzeszowa przez Warszawę i Kraków. Więcej informacji na temat rozkładu można znaleźć na stronie intercity.pl oraz dzwoniąc pod numer infolinii 703 200 200.

źródło: na podst. PKP Intercity | red: mmStudio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS
źródło: www.radio.bialystok.pl​