Radio Białystok | Wiadomości | Remont ulicy Sejneńskiej w Suwałkach utrudnia jazdę kierowcom

Remont ulicy Sejneńskiej w Suwałkach utrudnia jazdę kierowcom

autor: Iza Kosakowska

14.11.2017, 17:52, akt. 18:32

Na korki i problemy z przejazdem narzekają kierowcy na trasie Suwałki - Sejny. Chodzi o remontowany właśnie fragment ulicy Sejneńskiej w Suwałkach.

Fotolia.com
Fotolia.com

Na korki i problemy z przejazdem narzekają kierowcy na trasie Suwałki - Sejny - relacja Izy Kosakowskiej

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Od kilku tygodniu na odcinku od granicy Suwałk w kierunku Starego Folwarku jest ruch wahadłowy, co wydłuża przejazd na tej trasie. Ci, którzy muszą z tej trasy korzystać codziennie narzekają na korki, a do niedawna także na fatalny stan dziurawej i nierównej nawierzchni.

Sytuacja lekko się poprawiła, bo kilka dni temu drogowcy utwardzili jedną nitkę jezdni, jednak kierowcy już obawiają się kolejnych etapów prac i kolejnych utrudnień.

W tym roku nie będzie nowych utrudnień dla kierowców

Dyrektor Zarządu Dróg i Zieleni w Suwałkach Tomasz Drejer uspokaja, że w tym roku drogowcy nie będą zrywać kolejnych dalszych fragmentów asfaltu, prace na razie prowadzone będą na poboczach jedni. Utrudnienia odczują głównie piesi i rowerzyści. Ale jak dodaje Tomasz Drejer, prace mają być tak prowadzone na razie tylko po jednej stronie jezdni, tak aby piesi jak najmniej odczuwali z tego powodu utrudnienia.

Remont ulicy Sejneńskiej to jedna z trzech trwających w mieście dużych inwestycji drogowych. Docelowo droga zostanie poszerzona, powstanie też nowy most na Czarnej Hańczy, rondo oraz tunel pod torami. Inwestycja ma być gotowa jesienią przyszłego roku.

Na remont ulicy Sejneńskiej, oraz dwie inne duże inwestycje drogowe czyli przebicie ulicy Leśnej do Utraty, oraz budowę ulicy Armii Krajowej na odcinku od ulicy Pułaskiego do ulicy Północnej władze Suwałk otrzymały blisko 60 mln złotych unijnego dofinansowania.

| red: wsz

ZOBACZ TEŻ:


Kierowcy w Suwałkach muszą zachować ostrożność – trwają remonty i modernizacje kilku ulic

11.10.2017, 13:58

Kierowcy w Suwałkach muszą zachować szczególną ostrożność. Trwają remonty i modernizacje kilku ulic, rozpoczęły się też prace drogowe związane z trzema dużymi inwestycjami drogowymi.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


REKLAMA


Biegnę dla Niepodległej


źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok