Radio Białystok | Wiadomości | Największa w Podlaskiem hala widowiskowo-sportowa powstanie w Suwałkach - jest już umowa

Największa w Podlaskiem hala widowiskowo-sportowa powstanie w Suwałkach - jest już umowa

14.11.2017, 18:54, akt. 19:03

Prezes spółki UNIMAX z Warszawy podpisał we wtorek (14.11) z prezydentem Suwałk umowę na budowę największej w regionie hali widowiskowo-sportowej za niespełna 37 mln zł. Budowa ma się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Fot. Joanna Żemojda
Fot. Joanna Żemojda

Hala w Suwałkach ma mieścić 2,2 tys. widzów.

Podpisując umowę, rozpoczynamy jedną z ostatnich tak dużych zaplanowanych inwestycji, które założyliśmy sobie do wykonania na najbliższe lata. Ten obiekt dopełni infrastrukturę sportowo-kulturalną naszego miasta - powiedział prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz.

Planowana powierzchnia użytkowa obiektu to ponad 6 tys. m kw., z czego powierzchnia sportowa to blisko 1800 m kw. Zaplanowano tam boiska do siatkówki (9 na 18 m), koszykówki (15 na 28 m) i piłki ręcznej (20 na 40 m). Na trybunach będzie mogło zasiąść 2165 kibiców. Zaplanowano również salę treningową o wymiarach 14 na 24 m, o wysokości 8 m i łącznej powierzchni 340 m.

Hala powstanie koło stadionu, gdzie grają Wigry Suwałki

Obiekt ma powstać obok stadionu piłkarskiego, na którym grają pierwszoligowe Wigry Suwałki. Pomysł budowy hali pojawił się ponad rok temu wśród działaczy siatkarskiego klubu Ślepsk Suwałki. W obecnej hali, w której gra suwalski zespół, mieści się niespełna tysiąc kibiców, a chętnych na kupno biletów jest dużo więcej.

Obiekt ma służyć zarówno pierwszoligowym Wigrom do treningów, siatkarzom Ślepska do rozgrywania spotkań z większą liczbą publiczności oraz innym suwalskim klubom sportowym. 

Budowa hali sportowo-widowiskowej tej wielkości jest niezbędna dla rozwoju bazy sportów wyczynowych w Suwałkach i regionie. W całym województwie podlaskim, ale też w promieniu około dwustu kilometrów od Suwałk, nie ma hali o projektowanych parametrach - dodał prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz.

Władze miasta zakładały, że Arena Suwałki będzie kosztowała ok. 27 mln zł. Suwałki mają otrzymać na ten cel 10 mln zł dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Miasto zaplanowało, że pozostałe 17 mln zł wyda z własnego budżetu. Jednak oferenci, którzy przystąpili do przetargu, zaproponowali wyższe ceny, od niespełna 37 do 55 mln zł. Miasto ostatecznie wybrało najniższą ofertę UNIMAX-u.

Prezydent Suwałk wystąpił do Ministerstwa Sportu i Turystyki o zwiększenie dotacji na tę inwestycję. Podobna prośba trafiła również do zarządu województwa podlaskiego. Według planu, budowa hali rozpocznie się jeszcze w tym roku, a do użytku zostanie oddana w maju 2019 roku. Jak poinformował magistrat, ma to być największa hala sportowo-widowiskowa w województwie podlaskim, a także w promieniu około 200 km od Suwałk.

źródło: PAP | red: wsz

ZOBACZ TEŻ:


Władze Suwałk rozstrzygnęły przetarg na budowę największej hali widowiskowo-sportowej

23.10.2017, 15:06

Przedsiębiorstwo UNIMAX z Warszawy wybuduje w Suwałkach największą w regionie halę widowiskowo-sportową za ponad 36 mln zł. Urząd Miasta w Suwałkach po czterech tygodniach rozstrzygnął w poniedziałek (23.10) przetarg ws. tej inwestycji.


Hala sportowo-widowiskowa w Suwałkach będzie droższa, niż planowali urzędnicy

6.10.2017, 07:20

Władze miasta chciały przeznaczyć na budowę hali 27 milionów złotych, jednak najtańsza z ofert, które wpłynęły w przetargu, była o 10 milionów wyższa od planowanej - wahały się między 37 a 55 milionów złotych.


Wydłużono termin składania ofert w przetargu na budowę największej hali widowiskowo-sportowej w Podlaskiem

6.09.2017, 16:17

Do 22 września 2017, czyli o 10 dni, władze Suwałk wydłużyły termin składania ofert w przetargu na budowę największej w Podlaskiem hali widowiskowo-sportowej. Pierwotny termin mijał 12 września.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


REKLAMA


Biegnę dla Niepodległej


źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok