Radio Białystok | Wiadomości | To próba zaszczepienia mody na nabiał poprzez zabawę – projekt "Mamy kota na punkcie mleka"

To próba zaszczepienia mody na nabiał poprzez zabawę – projekt "Mamy kota na punkcie mleka"

autor: Olga Gordiejew

17.11.2017, 18:39, akt. 18:53

Przez promocję zdrowego stylu życia i właściwych nawyków żywieniowych chcą zachęcać do picia mleka. To wszystko w ramach wspólnego projektu Polskiej Izby Mleka, Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka - "Mamy kota na punkcie mleka".  

fot. Olga Gordiejew
fot. Olga Gordiejew

W piątek (17.11) w Białymstoku m.in. lekarze i dietetycy przekonywali do wartości odżywczych białego napoju. Doktor Irena Białokoz-Kalinowska podkreśla, że mimo niepokojących rodziców cech alergizujących - mleko - wciąż jest jednym z najatrakcyjniejszych produktów w diecie człowieka. Okazuje się też, że skala alergii na białka mleka nie jest duża.

Dlaczego mleko jest tak ważnym składnikiem w naszej diecie?

Dlaczego mleko jest tak ważnym składnikiem w naszej diecie? Po pierwsze jest łatwo dostępne, a po drugie zawiera niezbędne dla organizmu składniki odżywcze, ale także jest dobrym źródłem pełnowartościowego białka, łatwo przyswajalnego tłuszczu, laktozy, niezbędnych soli mineralnych tj. wapń fosfor, magnez, potas, cynk, biopierwiastków śladowych: miedzi, manganu, selenu, jodu, wszystkich witamin rozpuszczonych w tłuszczach (A, D, E, K) i w wodzie (B1, B2, B12, C i innych).


Mleko bez tajemnic w Polskim Radiu Białystok


Jak podkreśla Daniel Dojlidko z Polskiej Izby Mleka najlepszym sposobem na dotarcie do młodych ludzi jest próba zaszczepienia swoistej mody na nabiał poprzez zabawę.

"Mamy kota na punkcie mleka"

W propagowaniu zdrowego odżywiania mają pomóc działania o charakterze edukacyjnym realizowane w szkołach podstawowych. W programie "Mamy kota na punkcie mleka" zarejestrowanych jest 267 szkół, w tym 43 500 dzieci z całej Polski.

W ramach kampanii szkoły otrzymują materiały edukacyjne, pomoce dydaktyczne potrzebne do prowadzenia zajęć oraz gadżety. Po zakończeniu akcji uczestnicy programu dostają również certyfikat. Udział w programie jest bezpłatny.

Rekrutacja do programu jest bardzo prosta. Szkoły zainteresowane przystąpieniem do akcji znajdą informacje  na stronie kampanii www.kochammleko.pl.

| red: sk

ZOBACZ TEŻ:Wysokomazowiecka Mlekovita – zwycięzcą Rankingu Spółdzielni Mleczarskich

25.10.2017, 18:18

Podlaskie firmy zajęły trzy pierwsze miejsca w tegorocznym Rankingu Spółdzielni Mleczarskich.


Poprawia się sytuacja ekonomiczna spółdzielni mleczarskich - również w Podlaskiem

4.10.2017, 16:43

To zła informacja dla konsumentów, ale dobra dla przetwórców i producentów mleka. Na rynkach światowych od kilku miesięcy rosną ceny masła. Przyczyny to zwiększony popyt na masło m.in. w Stanach Zjednoczonych i Chinach. Choć to zmiany globalne, odczuwalne są także w Podlaskiem.


X Światowy Dzień Mleka w Polsce – Ogólnopolskie Święto Mleka z MLEKOVITĄ

18.06.2017, 07:17

Ogólnopolskie Święto Mleka z MLEKOVITĄ odbędzie się w niedzielę, 18 czerwca w Wysokiem Mazowieckiem.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


REKLAMA


6. PKO Białystok Półmaraton


źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok