Radio Białystok | Wiadomości | Mówi, że wpisy internetowe zniszczyły mu zdrowie i karierę – były wójt Krasnopola walczy o publiczne przeprosiny

Mówi, że wpisy internetowe zniszczyły mu zdrowie i karierę – były wójt Krasnopola walczy o publiczne przeprosiny

autor: Marcin Kapuściński

18.11.2017, 14:56, akt. 15:48

Mówi, że wpisy internetowe zniszczyły mu zdrowie i karierę. Były wójt Krasnopola Józef Stankiewicz z trzema byłymi urzędniczkami skierował do sądu prywatny akty oskarżenia.  

Fotolia.com
Fotolia.com

Mówi, że wpisy internetowe zniszczyły mu zdrowie i karierę – były wójt Kranospola walczy o publiczne przeprosiny - relacja Marcina Kapuścińskiego

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Proces w tej sprawie rozpoczął się w sejneńskim sądzie. Na ławie oskarżonych zasiedli m.in. wiceprzewodniczący gminy i mąż obecnej dyrektor szkoły.

Były wójt mówi, że był nękany w internecie przez kilka lat.

Bardzo to przeżyłem. Wyzywano mnie od złodziei. Wyśmiewano mój stan zdrowia, a jestem inwalidą. Przez to wszystko dostałem wylewu i nie mogłem kandydować na kolejną kadencję  - mówi Józef Stankiewicz.

Oskarżeni nie przyznają się do winy

Były samorządowiec podkreśla, że ma dowody na to z jakich komputerów dokonano wpisów. Prywatny akt oskarżenia skierował przeciwko trzem mieszkańcom gminy Krasnopol.

"Nie przyznaję się do winy. Wpisy powstały później niż choroba u byłego wójta. To wszystko jest manipulacją" - broni się jeden z oskarżonych.

Pierwsza rozprawa nie przyniosła rozstrzygnięcia. Sędzia uznał, że akt oskarżenia jest niepełny i zwrócił go do uzupełnienia. Józef Stankiewicz zapewnia, że nie odpuści i sprawa wkrótce będzie miała ciąg dalszy.

| red: sk

ZOBACZ TEŻ:


Policja wszczęła dochodzenie po fali hejtu pod adresem białostockiego posła Nowoczesnej

15.11.2017, 16:08

Białostocka policja, pod nadzorem prokuratury, wszczęła dochodzenie w związku z obraźliwymi komentarzami w internecie pod adresem podlaskiego posła Nowoczesnej Krzysztofa Truskolaskiego. Podstawą było zawiadomienie złożone przez parlamentarzystę.


Suwalczanin oskarżony o nawoływanie do spalenia domu Jarosława Zielińskiego nie chce płacić kosztów sądowych

2.11.2017, 13:53

Suwalczanin oskarżony o nawoływanie do spalenia domu Jarosława Zielińskiego wiceministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, nie chce płacić kosztów sądowych. Suwalski sąd miał rozpoznać sprawę gróźb wobec polityka, tymczasem rozprawę przesunięto na kolejny termin (23.11).


Łomża: Prokuratura nie znalazła winnych hejtu w internecie wobec prezydenta Chrzanowskiego

31.03.2016, 16:54

Mariusz Chrzanowski złożył doniesienie w sprawie wpisów na lokalnych portalach internetowych, które według niego były obraźliwe.


Walka z internetowymi hejterami - komentarz Marka Gąsiorowskiego

5.11.2013, 07:55

W europejskich mediach szerokim echem odbił się niedawny wyrok Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w sprawie Delfi AS v. Estonia. Pojawiały się głosy, że ten wyrok oznacza albo koniec komentowania artykułów publikowanych w Internecie, albo konieczność ograniczenia komentarzy tylko do takich, które pochodzą od zarejestrowanych użytkowników.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok