Radio Białystok | Wiadomości | Konkurs na dyrektora Białowieskiego Parku Narodowego

Konkurs na dyrektora Białowieskiego Parku Narodowego

21.11.2017, 16:38, akt. 16:58

Ministerstwo Środowiska ogłosiło konkurs na dyrektora Białowieskiego Parku Narodowego. Oferty można składać do 6 grudnia 2017 roku..

Białowieski Park Narodowy, fot. Eugeniusz Ryżyk
Białowieski Park Narodowy, fot. Eugeniusz Ryżyk

W ostatnich dniach minister środowiska odwołał z funkcji dyrektora Białowieskiego Parku Narodowego Olimpię Pabian bez podania przyczyn. Zgodnie z ustawą, obowiązki dyrektora BPN sprawuje teraz dotychczasowy zastępca dyrektora Aleksander Bołbot.

Od kandydatów na dyrektora Białowieskiego PN ministerstwo oczekuje m.in. sześcioletniego doświadczenia w pracy, w tym minimum trzyletniego na stanowisku kierowniczym, tytułu magistra nauk przyrodniczych lub leśnych, doświadczenia w pracy na rzecz ochrony przyrody, w tym pracy w parkach narodowych, znajomości języka angielskiego (na poziomie komunikatywnym) - można przeczytać w konkursowych warunkach. Wymagana jest również wiedza z zakresu ochrony środowiska, ekonomii, finansów publicznych oraz funkcjonowania Białowieskiego PN.

Białowieski Park Narodowy jest najstarszym polskim parkiem narodowym - jego początki sięgają 1921 r. Park chroni ostatni las pierwotny na Niżu Europejskim. Symbolem parku jest żubr. BPN zajmuje jedną szóstą polskiej powierzchni Puszczy Białowieskiej. Pozostałą częścią Puszczy administrują trzy nadleśnictwa Lasów Państwowych: Białowieża, Browsk, Hajnówka.

źródło: PAP | red: mak

ZOBACZ TEŻ:


Podlaskie nadleśnictwa dostosują się do stanowiska Generalnej Dyrekcji Lasów Państwowych ws. orzeczenia Trybunału Sprawiedliwości

21.11.2017, 13:03

Nadleśnictwa Białowieża, Browsk i Hajnówka dostosują się do wszelkich wytycznych jakie zostaną przekazane z Generalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w sprawie poniedziałkowego orzeczenia Trybunału Sprawiedliwości.


Dyrektor Białowieskiego Parku Narodowego Olimpia Pabian odwołana ze stanowiska

16.11.2017, 07:55

Po półtora roku sprawowania funkcji ze stanowiska dyrektora Białowieskiego Parku Narodowego odchodzi Olimpia Pabian.


Prokuratura w Hajnówce wszczęła kilka śledztw dotyczących blokad w Puszczy Białowieskiej

20.10.2017, 17:25

Prokuratura Rejonowa w Hajnówce wszczęła dotąd kilka śledztw dotyczących blokad organizowanych w Puszczy Białowieskiej. To sprawy z zawiadomień zarówno aktywistów, jak i straży leśnej - poinformował w piątek (20.10) szef hajnowskiej prokuratury Jan Andrejczuk.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok