Radio Białystok | Wiadomości | Aktorka łomżyńskiego teatru otrzymała srebrny medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis

Aktorka łomżyńskiego teatru otrzymała srebrny medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis

autor: Paweł Wądołowski

25.11.2017, 08:39, akt. 08:48

To uhonorowanie 30 lat na scenie i wielu lat działalności społecznej. Bogumiła Wierzchowska-Gosk, aktorka łomżyńskiego teatru otrzymała srebrny medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis.

Teatr Lalki i Aktora w Łomży, fot. Adam Dąbrowski
Teatr Lalki i Aktora w Łomży, fot. Adam Dąbrowski

Podczas uroczystości w Centrum Katolickim w Łomży, nagrodę w imieniu ministra kultury wręczył wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Jarosław Zieliński.

Ja wystąpiłem z wielkim przekonaniem, na wniosek księdza proboszcza Andrzeja Godlewskiego, do ministra kultury o odznaczenie Bogumiły Wierzchowskiej-Gosk za zasługi dla kultury 

- mówił Jarosław Zieliński.

Inicjatorem nadania nagrody Bogumile Wierzchowskiej-Gosk był proboszcz parafii Krzyża Świętego w Łomży, ksiądz Andrzej Godlewski. Jak mówił, działał w imieniu całej parafii.

Jak dodawał dyrektor Teatru Lalki i Aktora w Łomży, Jarosław Antoniuk, Gloria Artis to wielkie, ale w pełni zasłużone wyróżnienie.

Ze względu na ciężką chorobę, obecna podczas uroczystości Bogumiła Wierzchowska-Gosk nie mogła podziękować za nagrodę osobiście. Napisany przez nią list odczytała córka aktorki. Dziękowała w nim za medal, ale dodała, że uważa go za wyróżnienie dla wszystkich, z którymi przez lata współpracowała.

Bogumiła Wierzchowska-Gosk od 1987 roku występowała na scenie Teatru Lalki i Aktora w Łomży. Od 20 lat jest także związana z parafią Krzyża Świętego gdzie min prowadziła teatr dla dzieci i stworzyła konkurs im Hanki Bielickiej.

| red: mag

ZOBACZ TEŻ:


Podlascy artyści nagrodzeni przez samorząd wojewódźtwa podlaskiego

25.10.2017, 16:45

Marszałek województwa podlaskiego przyznał siedem dorocznych nagród za twórczość, upowszechnianie i ochronę kultury. W tym roku nagrodzono m.in. 92-letniego Wiktora Szweda, jednego z najbardziej znanych w kraju poetów piszących po białorusku.


Teatr Lalki i Aktora w Łomży świętuje jubileusz 30-lecia sceny

20.09.2017, 15:46

"Proces" Franza Kafki w adaptacji i reżyserii Jarosława Antoniuka to 70. premiera łomżyńskiego Teatru Lalki i Aktora przygotowana specjalnie na jubileusz 30-lecia tej sceny.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok