Radio Białystok | Wiadomości | Białostoczanie narzekają na likwidację przejścia dla pieszych na ul. Legionowej

Białostoczanie narzekają na likwidację przejścia dla pieszych na ul. Legionowej

autor: Wojciech Szubzda

4.12.2017, 15:34, akt. 17:33

Miało to poprawić bezpieczeństwo, a jest wprost przeciwnie. Mieszkańcy Białegostoku narzekają na likwidację przejścia dla pieszych na remontowanej ul. Legionowej i Kaczorowskiego w pobliżu przychodni przy Bema.

Białostoczanie narzekają na likwidację przejścia dla pieszych na ul. Legionowej, fot. Wojciech Szubzda
Białostoczanie narzekają na likwidację przejścia dla pieszych na ul. Legionowej, fot. Wojciech Szubzda

Białostoczanie narzekają na likwidację przejścia dla pieszych na ul. Legionowej - relacja Wojciecha Szubzdy

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Obecnie najbliższe przejście jest oddalone o prawie 100 metrów, a wiele osób przechodzi w starym miejscu mimo zakazu i barierek przy drodze.

Niektórzy świadomie łamią przepisy, bo to jest najkrótsza droga do przedostania się na drugą stronę jezdni. Inni nie wiedzą, że tego przejścia już nie ma i są zdziwieni, że samochody nie zatrzymują się w tym miejscu.

Przejście w tym miejscu było niebezpieczne

Urszula Boublej z Urzędu Miejskiego w Białymstoku przyznaje, że przejście w tym miejscu zostało zlikwidowane, bo było jednym z najbardziej niebezpiecznych w mieście. 

Po przebudowie, kiedy ulica stała się szerszą niż dotychczas, jeszcze ten poziom by się pogorszył, więc została podjęta decyzja o przesunięciu tego przejścia w okolice skrzyżowania z ul. Bułgarską - tłumaczy Urszula Boublej.

Z takiego rozwiązania jest niezadowolonych bardzo dużo pacjentów przychodni przy ul. Bema. To oni głównie korzystali ze starego przejścia i teraz przechodzą nadal w tym miejscu.

Wciąż niebezpiecznie na ul. Legionowej

Zmiana organizacji ruchu miała poprawić bezpieczeństwo w tym miejscu, ale nie do końca teraz tak jest - przyznaje asp. Grzegorz Awienowicz z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku.

Pomimo tego, że to przejście zostało zlikwidowane, niestety wielu pieszych z przyzwyczajenia przechodzi w tym rejonie - mówi policjant.

Urszula Boublej z Urzędu Miejskiego w Białymstoku mówi, że do urzędników docierają głosy od mieszkańców o tym, że jednak przejście w tym miejscu jest potrzebne.

- Rozpoczynają się kolejne analizy i sprawdzamy, w jaki sposób można pogodzić oczekiwania zgłaszane przez mieszkańców z zapewnieniem jak najwyższego poziomu bezpieczeństwa w tej części miasta - mówi Urszula Boublej.

Dodaje, że planowana jest sygnalizacja świetlna na nowym skrzyżowaniu z ul. Bułgarską, ale nie wykluczone, że pojawi się nowe przejście dla pieszych bliżej lub w miejscu starego.

Urzędnicy przypominają, że prace na ul. Legionowej jeszcze się nie zakończyły. Dlatego nie wszędzie są tam słupki z łańcuchami blokującymi przejście w niedozwolonym miejscu. Do czasu zakończenia prac wykonawca ma skuteczniej zabezpieczyć to miejsce. Policjanci również obiecują, że będzie tu więcej patroli, aby zadbać o bezpieczeństwo.

| red: mag, wsz

ZOBACZ TEŻ:


Po kilku miesiącach - kierowcy znów mogą jeździć Legionową w Białymstoku

27.11.2017, 08:26

To dobra wiadomość dla kierowców w Białymstoku. Od poniedziałku (27.11) znów można jeździć ul. Legionową. Choć remont jeszcze się nie skończył i trzeba tam będzie bardzo uważać.


Przebudowa ul. Klepackiej coraz bliżej - władze Białegostoku ogłosiły przetarg

21.11.2017, 17:29

Przejazd pod torami, nowy odcinek jezdni, ścieżki rowerowe - to wszystko obejmuje przetarg ogłoszony przez władze Białegostoku na przebudowę ulicy zapewniającej dojazd z miejscowości od południowo-zachodniej strony miasta.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok